Zülfü Livaneli korona virüsle mücadeleyi kazandı

Zülfü Livaneli, eşi Ülker Livaneli ile birlikte korona virüs tedavisi gördükten sonra evlerinden istirahatte olduklarını açıkladı. Livaneli, korona virüsü ABD’de kapmış olabileceklerini söyledi.

Zülfü Livaneli korona virüsle mücadeleyi kazandı. Zülfü Livaneli korona virüsle karantinada kalarak mücadele ettiğini ve şimdi sonuçların negatif çıktığını söyledi.

Ünlü sanatçı ve yazar Zülfü Livaneli virüsü Amerika’da kapmış olabileceklerini anlattı. 73 yaşındaki Livaneli, tedavi gördüklerini ve iyileştiklerini belirterek “Tamamen iyileştik. Türkiye’ye döndük. Şu anda test sonuçlarımız negatif ama yine de evden çıkmıyoruz.” dedi. 

Geçtiğimiz günlerde Zülfü Livaneli ve ailesinin korona virüse yakalandıklarına dair haberler çıktı. Livaneli, 25 Şubat’ta Amerika’da bir dizi konser ve imza gününe katılmıştı. Sanatçı, virüsü orada almış olabileceklerini söyledi. 

Korona virüsü ABD’de kaptık

Livaneli eşiyle birlikte Bodrum’daki evinde çalışmalarını sürdürüyor. Zülfü Livaneli yaşadıklarıyla ilgili şöyle konuştu: “25 Şubat’ta eşim ve kızımla üç ayrı etkinlik için New York’a gittik. Bunlardan ikisi, Rumi Suite konserleri, Serenad kitabımın İngilizce baskısıyla ilgili düzenlenen bir toplantı, öteki de Columbia Üniversitesi’nde bir söyleşiydi. Kitap toplantısında yaklaşık yüz Amerikalı ve Türk vardı. Columbia’da da salon tamamen doluydu. Bu iki toplantıdan birinde koronavirüs kapmış olmalıyız” 

İyiyiz ama evden çıkmıyoruz

Zülfü Livaneli, sağlık durumlarının şu anda iyi olduğunu vurguladı. Tedavilerinin tamamlandığını ve yapılan testlerin negatif çıktığını söyledi ve şunları ekledi: “Eşim, ben ve arkadaşlarım tedavi gördük. Tamamen iyileştik. Türkiye’ye döndük. Şu anda test sonuçlarımız negatif ama yine de evden çıkmıyoruz. Kim hangi toplantıda, kime geçirdi bunu söylemek imkansız. İlaç şirketleri ve onların etkilediği lobiler, doktorlar arasında büyük bir kavga var. Bu yüzden iyileşme sürecimizle ilgili bir bilgi paylaşamayacağım. Ama tedavi edilebiliyor. Kimse umutsuzluğa düşmesin, mümkünse evde otursun ve bu belayı dayanışmayla atlatmaya çalışalım. Moralimizi de çok bozmayalım çünkü iyileşmek için moral önemli” 

ETİKETLER:
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.