İlkay Akkaya konseri yasaklandı

Ceyhan’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenceği açıklanan İlkay Akkaya konseri Ceyhan Kaymakamlığı tarafından iptal edildi.

İlkay Akkaya konseri yasaklandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında Adana’nın Ceyhan ilçesinde yapılacağı açıklanan İlkay Akkaya konseri, kaymakamlık kararıyla iptal edildi.

Türkiye’nin kültür sanat hayatında son aylarda sık sık festival ve konser iptalleri gerçekleşiyor. İptaller, bazen derneklerin ‘rahatsızlıkları’ nedeniyle bazen de resmi makamların ‘güvenlik’ gerekçelerini öne sürerek gerçekleşiyor. 

Ceyhan’daki İlkay Akkaya konserinin iptal kararını Ceyhan Kaymakamlığı aldı.  30 Ağustos Zafer Bayramı’nda konser vermesi planlanan İlkay Akkaya’nın konseri kaymakamlık kararı ile yasaklandı.

İlkay Akkaya, Ceyhan Belediyesi’nin desteğiyle 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda konser verecekti. Haftalar öncesinde planlanan ve halka duyurulan konser Ceyhan Kaymakamlığı tarafından “güvenlik, kamu düzeni, emniyet ve asayiş gerekçesi” ile iptal edildi. 

Konuya ilişkin Ceyhan Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Belediyemizin 22.08.2022 tarihinde Ceyhan Kaymakamlığı’ndan resmi izin alarak hazırlığına başladığı 30 Ağustos Zafer Bayramı konserimiz son dakika gelişmesiyle yine Ceyhan Kaymakamlığı tarafından bildirilen resmi yazıyla iptal edilmiştir.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda sanatçı İlkay Akkaya’nın Ceyhanlı hemşerilerimizle buluşacağı konser programı ne yazık ki Ceyhan Kaymakamlığı tarafından genel güvenlik, kamu düzeni, emniyet ve asayiş gerekçe gösterilerek yasaklanmıştır. İnisiyatifimiz dışında gelişen iptal nedeniyle sanatçı İlkay Akkaya ve tüm Ceyhanlı hemşerilerimizden özür dileriz.”

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut ise sosyal medya hesabında Ceyhan Kaymakamlığı’nın konser iptaline ilişkin yazısını paylaşarak şu açıklamayı yaptı:

“Yolsuzluk, rüşvet ayyuka çıktı, hâlâ konser yasaklamakla uğraşıyorlar. Festivallerden, sanattan, sanatçıdan, türkülerden korkan iktidar, Ceyhan’da İlkay Akkaya konserini yasakladı. Yasaklarınızla; sanat, sanatçı düşmanlığınızla ilk seçimde gideceksiniz.”

 

 

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.