İstanbul Film Festivali Kasım seçkisi 10 film

İstanbul Film Festivali’nde San Sebastian, Venedik, Tallinn, SXSW film festivallerinde ilk gösterimlerini yapmış 10 film kasım seçkisinde yer alıyor.

İstanbul Film Festivali Kasım seçkisi 10 film… İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen İstanbul Film Festivali, yeni bir seçkiyle 20-29 Kasım tarihlerinde dijital ortamda izleyiciyle buluşuyor.

Selpak sponsorluğunda gerçekleşen kasım seçkisi, yine festival programından San Sebastian, Venedik, Tallinn, SXSW film festivallerinde ilk gösterimlerini yapmış 10 filmi içeriyor. Seçki filmonline.iksv.org adresinden çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor. filmonline.iksv.org adresinden izlenecek filmlerin biletleri aynı site üzerinden alınabiliyor. Bilet alınan filmler, gösterime açık kaldıkları 5 gün boyunca izlenebilecek. Gösterilecek filmlerden biri Venedik Film Festivali’nde yarışan belgesel “Nerede O Eski Mafyalar / La mafia non è più quella di una volta” olarak dikkat çekiyor. Bu yılki Venedik seçkisinde yer alan Rusya, Polonya ve Belçika ortak yapımı “Balina Avcısı / Kitoboy” da İstanbul Film Festivali’nin kasım programında izleyicilerle buluşacak.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.