Ressam Churchill şişeleri müzayedede

Eski İngiltere başbakanı Churchill’in tablolarından biri müzayedede satışa çıkıyor. Tablonun 330 bin Euro’ya alıcı bulması bekleniyor.

Ressam Churchill şişeleri müzayedede… İngiltere’nin eski ‘ünlü’ başbakanı Winston Churchill’in yaptığı tablolardan biri müzayedede satışa çıkıyor. “Jug With Bottles” isimli tablonun 330 bin Euro’ya alıcı bulması bekleniyor.

Churchill, İkinci Dünya Savaşı sırasında İngiltere’nin başbakanı olarak dünya tarihinde yerini alırken ardında ‘felaketlerle dolu’ anılar bıraktı. Ancak onun bıraktığı acı hatıraların yanında ‘ressam Churchill’ ise ilgi çekici tabloları ile sanat tarihinde öyle ya da böyle yerini aldı. 

Şimdi o tablolardan biri olan “Jug With Bottles” Sotheby’s Müzayede Evi tarafından satışa sunulacak.

Winston Churchill’in en sevdiği içeceklerin şişelerini tasvir ettiği bu tablonun 330 bin Euro’ya alıcı bulması bekleniyor. Online olarak yapılacak müzayedede satışa çıkacak olan eser, Amerikalı sanatsever Barbara ve Ira Lipman’ın koleksiyonunda yer alıyor.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.