İstanbul Kitap Fuarı açıldı

Türkiye’nin en büyük kapsamlı kitap buluşması İstanbul’da başladı. TÜYAP Kitap Fuarı olarak da bilinen 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı dokuz gün boyunca edebiyat ve kitap severleri bir araya getirecek.

İstanbul Kitap Fuarı açıldı. TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan 36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı 4 Kasım 2017 cumartesi günü törenle açıldı.  Aynı alanda yer alan ARTİST 2017 / 27. İstanbul Sanat Fuarı açılışı da bu törenle yapıldı. Açılışa Kore Yayıncılar Birliği Başkanı Yoon Chul Ho ile Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş katıldı. Fuar 12 Kasım 2017 pazar akşamı kapanacak. 

36. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nın onur konuğu Kore. Fuarın ana teması ise “İyi ki Varsın Edebiyat” olarak belirlendi. Her yıl farklı bir edebiyatçının onur konuğu olarak lanse edildiği fuarın bu yıl “Onur Yazarı” Ayla Kutlu olarak açıklandı. Fuara yurtiçi ve yurtdışından 820 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılım yapıyor. Fuar dokuz gün boyunca söyleşi, panel, şiir dinletileri ve çocuk etkinliklerinden oluşan 295 etkinlik ve 3000’den fazla imza günü düzenlenecek. 

İSTANBUL SANAT FUARI

Sanat galerilerinin yanı sıra bağımsız gruplar, çeşitli sanat inisiyatifleri ve genç sanatçıları da konuk eden İstanbul Sanat Fuarı, ÜTOPYA teması ile sanatseverleri karşılayacak. İstanbul Sanat Fuarı’nın her yıl sanat alanındaki çalışmaları nedeniyle verilen onur ödülleri de sahiplerini buldu. Plastik Sanatlara önemli katkıları nedeniyle Sanatçı Onur ÖdülüSayın Nur Koçak’a, Sanat Tarihçisi / Eleştirmen Onur Ödülü Ali Artun’a, Koleksiyoner Onur Ödülü Yunus Büyükkuşoğlu’na değer görülürken, Sanatsever Kurum Onur Ödülü ise FARPLAS’a verildi.

İstanbul Kitap Fuarı, hafta içi 10.00-19.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında, İstanbul Sanat Fuarı ise sabah 11.00’den itibaren ziyaret edilebilir. Fuarlar son gün olan 12 Kasım Pazar akşamı saat 19.00’da kapanacak.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’de düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı, 4-12 Kasım 2017 tarihleri arasında kitapseverlerle buluşacak. Öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere ücretsiz olduğu fuarın giriş bedeli 5 TL’dir. Aynı biletle eş zamanlı düzenlenen Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’nı da ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.