İstanbul Modern Facebook Türkiye’de canlı yayında

İstanbul Modern Facebook Türkiye’de canlı yayında… Facebook Türkiye, “Facebook İstasyon Kültür-Sanat Buluşmaları” başlıklı bir etkinlik başlattı. Etkinliğin ilkinde İstanbul Modern yer alıyor. 14 Mayıs Perşembe saat 17.00’deki canlı yayınlanacak olan etkinlik Facebook İstasyon ve Facebook Türkiye sayfalarından izlenebilecek. 

Facebook Türkiye’nin başlattığı “Facebook İstasyon Kültür-Sanat Buluşmaları” serisinin ilk konuğu İstanbul Modern Direktörü Levent Çalıkoğlu olacak.

Levent Çalıkoğlu, müzenin koleksiyonundaki 10 yapıt üzerinden Türkiye modern ve çağdaş sanat tarihini anlatacak. Çalıkoğlu konuşmasında 1945 yılından bugüne Türkiye modern ve çağdaş sanat tarihinin hikâyesine yer verecek. 

İlk konuk İstanbul Modern Direktörü Levent Çalıkoğlu olacak.

“Facebook İstasyon Kültür-Sanat Buluşmaları” dört hafta boyunca her perşembe saat 17.00-18.00 arası gerçekleştirilecek. Buluşmalarda İstanbul Modern’in güncel sergilerini de küratörleri anlatacak.

İzleyiciler “Lütfi Özkök: Portreler” adlı fotoğraf sergisini ise sanal turla, küratörü Demet Yıldız eşliğinde keşfedecek.

İzleyiciler, İstanbul Modern’in İstanbul Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle hayata geçirdiği Uluslararası Misafir Sanatçı Programı’na katılan 10 uluslararası sanatçının yapıtlarından oluşan “Misafirler: Sanatçılar ve Zanaatkârlar” sergisini küratörleri Öykü Özsoy ve Ümit Mesci’den dinleyecek.

İstanbul Modern’in “Şimdinin Peşinde” adlı koleksiyon sergisi de canlı bir sanal turla keşfedilecek. Serginin küratörleri Öykü Özsoy, Deniz Pehlivaner ve Ümit Mesci eşliğinde gerçekleşecek tur kapsamında, insanın kentle, doğayla, fiziki çevresiyle ve kendi benliğiyle olan ilişkisini; tarihsel, toplumsal ve kişisel bağlamda irdeleyen yapıtlar ele alınacak.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.