İstanbul Modern ücretsiz ziyaret günleri ile misafirleri ağırlıyor

İstanbul Modern “Sizin Perşembeniz” ve “Genç Salı” başlığıyla iki gün için kapılarını ziyaretçilere ücretsiz açıyor. Sadece sergileri ziyaret değil aynı zamanda ayda bir gerçekleşen etkinlik, sanatçı atölyeleri ve film gösterimlerine katılım da ücretsiz…

İstanbul Modern ücretsiz ziyaret günleri ile misafirleri ağırlıyor. Yapılan açıklamaya göre İstanbul Modern perşembe ve salı günleri ücretsiz ziyaret edilebilecek.

Türkiye’nin ilk modern ve çağdaş sanat müzesi olan İstanbul Modern, Beyoğlu’ndaki geçici mekanının kapılarını iki gün ücretsiz açıyor. Perşembe günleri herkese, salı günleri ise gençler İstanbul Modern’i ücret ödemeksizin ziyaret edebilecekler. 

İstanbul Modern iki gün için şu başlıkları kullanıyor: “Sizin Perşembeniz” ve “Genç Salı”. 

İstanbul Modern. her perşembe 11.00-17.00 saatleri arasında herkesi ücretsiz ağırlıyor. Salı günleri 14.00-17.00 saatlerinde ise 18-25 yaş arası gençler ücret ödemeksizin müzeyi gezebiliyor. 

Sadece müzeyi gezmek değil aynı zaman da İstanbul Modern’de ayda bir kez gerçekleştirilecek etkinlik, sanatçı atölyeleri ve film gösterimlerine katılım da ücretsiz…

Perşembe günleri gerçekleştirilecek “Sizin Perşembeniz Sanatçı Atölyeleri”, sanatçıların yaratım süreçlerini ve sanatsal deneyimlerini katılımcılarla paylaştıkları atölye çalışmaları, kısa söyleşiler ve sanat uygulamalarından oluşuyor.

Bu etkinliklerle ziyaretçilerini müzeyi, sanat yapıtlarını ve sanatsal üretim süreçlerini keşfetmeye davet eden İstanbul Modern, aynı zamanda sanatçıları tanıyarak, onlarla birlikte üretmenin deneyimine kapı açmayı hedefliyor.

“Genç Salı Etkinlikleri” kapsamında ise gençleri sanat ve sanatçıyla buluşturan özel programlar hazırlanıyor.

ETİKETLER:
Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.