Gölgeler İçinde Moskova’da ödül arayacak

Gölgeler İçinde filminin ilk gösterimi 42. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşecek. Film festivalde ödül için yarışacak. 

Gölgeler İçinde Moskova’da ödül arayacak. Erdem Tepegöz tarafından yazılan ve yönetilen Gölgeler İçinde filmi Moskova’da yarışacak. 

Gölgeler İçinde filminin ilk gösterimi 42. Moskova Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşecek. Film festivalde ödül için yarışacak. 

Erdem Tepegöz ilk filmi Zerre ile ulusal ve uluslararası festivallerde pek çok ödül kazanmıştı. Erdem Tepegöz ikinci uzun metraj filmi Gölgeler İçinde ile Moskova’da ödül için yarışacak. 

42. Moskova Uluslararası Film Festivali 1-8 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Gölgeler İçinde filmi festivalin ana yarışma bölümünde ödül arayacak.

Ana Yarışma bölümünde Kim Ki-Duk, Valeriy Todorovskiy gibi usta yönetmenlerin filmleri de olacak. 

“Homeland”, “Prison Break”, “Aladdin” gibi uluslararası projelerde rol alan Numan Acar’ın başrolde olduğu bilimkurgu türündeki film, ilkel bir teknolojiyle yönetilen fabrika bölgesindeki işçilerden birinin sistemi sorgulamasıyla değişmeye başlayan hayatlarını konu ediniyor. Distopik ögeler içeren filmin çekimleri Gürcistan’ın ortasında, Sovyetler Birliği’nden kalma bir maden kasabasında gerçekleştirildi.

Vedat Erincin, Ahmet Melih Yılmaz, Emrullah Çakay, Muharrem Bayrak ve Selin Kavak’ın da rol aldığı filmin görüntü yönetmenliğini Hayk Kirakosyan yaptı. Filmin müzikleri ise Greg Dombrowski’ye ait.

Filmin Türkiye’deki ilkgösterimi ise Moskova’dan hemen sonra, 57. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Yarışma bölümünde yapılacak.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.