İstanbul’da sigara yasağı

İstanbul’da belli yerlerde açık alanlarda sigara yasağı getirildi. İstanbul Valiliği sigara yasağı olan cadde, sokak ve meydanlar listesini açıkladı.

İstanbul’da sigara yasağı hangi cadde, sokak ve meydanlarda uygulanacak? İstanbul’da korona tedbirleri gerekçesiyle bazı cadde, sokak ve meydanlarda açık alanlarda sigara içilmesine yasak getirildi. İstanbul Valiliği, İstanbul’da sigara yasağı olan yerlerin listesini yayınladı. Yasağa uymayanlara 900 TL para cezası kesileceği duyuruldu. 

İstanbul’da sigara yasağı getirildi. İstanbul’da korona tedbirleri başlığıyla çeşitli meydan ve caddelerde açık alanlarda sigara içme yasağı uygulaması başladı. İstanbul Valiliği konuyla ilgili açıklamayı yaptı. Yasağa uymayanlara 900 TL para cezası kesiliyor.

İstanbul’da sigara yasağı 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda uygulanacak. İstanbul genelinde maske kullanımının doğru şekilde uygulanması amacıyla 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklandı.

Sigara içme yasağı uygulanacak olan yerler İstanbul Valiliği tarafından duyuruldu. 

İçişleri Bakanlığı, dün 81 il valiliğine gönderdiği genelgeyle sokakta sigara içilmesini yasakladı. Alınan bu kararın ardından İstanbul Valiliği’nden önemli bir açıklama geldi. Valiliğin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

*İstanbul genelinde maske kullanımının doğru şekilde uygulanması amacıyla 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesi yasaklanmıştır.

*İstanbul’da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında virüsün yayılımını önlenmek amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 102 numaralı kararı doğrultusunda;

Maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren tüm İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Kararları ile belirlenecek, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içilmesinin yasaklanmasına) 39 İlçemizin ayrı ayrı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları ile toplamda 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklanmıştır.

*İstanbul genelinde sigara yasağı getirilen sokak, cadde ve meydanların tam listesi Valiliğimiz internet sitesinde yayınlanmıştır.

*Yasağa uymayanlar için 900 TL para cezası uygulanacaktır. Alınan tüm tedbirler; vatandaşlarımızın, ilimizin ve toplumumuzun sağlığını korumak içindir.

Vali yasağı sosyal medyadan duyurdu

Alınan kararı Vali Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından da duyurdu. Yerlikaya şu ifadeleri kullandı;

“Kıymetli İstanbullular, maskemizi çıkartarak kendimizi ve başkasını riske atmayalım. 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve Toplu taşıma duraklarında sigara içmek yasaklanmıştır. Maske, koronavirüs ile mücadelede hayati bir önem taşıyor!”

İŞTE İSTANBUL’DA SİGARA YASAĞI OLAN CADDE SOKAK VE MEYDANLAR

İstanbul’da sigara yasağı hangi cadde sokak ve meydanda? Yurttaşlar İstanbul’daki sigara yasağı uygulanan yerleri merak ediyor. İstanbul’da sigara yasağı uygulanan yerler listesi şöyle: 

 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.