İstanbul’un efsaneleri 7 Tepe 7 Efsane kitabında

İstanbul’un efsanelerine dair çocuklar için ilgi çekici bir kitap yayımlandı.

İstanbul’un efsaneleri 7 Tepe 7 Efsane kitabında okurlara ulaşıyor. hep kitap’tan efsaneler kenti İstanbul’a bir güzelleme olarak yayımlanan kitap Sevil Köybaşı tarafından kaleme alındı, Melike Tan tarafından resmedildi. 

Güzeller güzeli yedi tepeli şehrin efsaneleri, İstanbul sevdalısı Sevil Köybaşı’nın kaleminde hayat buluyor. İstanbul’un eski bir semtinin daracık sokaklarından birinde oturan Ali’nin, İstanbul’un efsanelerine uzanan yolculuğunu konu alan 7 Tepe 7 Efsane, 8 Nisan tarihinde hep kitap logosuyla raflardaki yerini alacak.

hep kitap, yeni kitabı 7 Tepe 7 Efsane ile yüzyıllar boyunca sayısız kültüre ev sahipliği yapmış, dillere destan olmuş yedi tepeli şehrin efsanelerini çocuk okurlarıyla paylaşıyor. Kız kulesi, Galata Kulesi, Ayasofya ve Süleymaniye Camii gibi İstanbul’un ikonik ve tarihi yapılarını büyüleyici hikâye ve mitleriyle anlatan kitap, çocuklarda tarih ve kültür bilincini oluşturmak üzere başarılı bir örnek sunuyor.

İstanbullu Ali’nin en sevdiği ritüeli, annesiyle çıktığı haftalık Beşiktaş-Kadıköy vapur seferleridir. Ali her seferinde İstanbul’a hayran kalır kalmasına ancak özellikle birinde, tanıştığı martıyla şehrin efsanelerine pike yapar gibi dalar.

Melike Tan’ın resimlediği, eşi benzeri olmayan şehrin hikâyesi 7 Tepe 7 Efsane, 8 Nisan’dan tarihinden itibaren hep kitap logosuyla raflarda.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.