İzel Çelik Ercan neden ayrılmış? Yıllar sonra gelen cevap

80’li yıllara damga vuran gruplardan İzel-Çelik-Ercan neden dağıldı? Grubun üyelerinden Çelik, verdiği bir röportajda dağılma nedenlerini açıkladı.

İzel Çelik Ercan neden ayrılmış? Yıllar sonra gelen cevap… 80’li yıllarda Türkçe pop müzikte fırtına gibi esen üç gençten oluşan grup İzel-Çelik-Ercan ayrılığına dair yeni bir açıklama geldi. 

Üç isimden biri olan Çelik Erişçi, ayrılıklarıyla ilgili açıklamada bulundu. Habertürk’ten Aytekin Teker’in haberine göre, pop müziğimizde iz bırakan gruplardan olan İzel-Çelik-Ercan üçlüsünün ayrılık nedeni ‘çocukça’… 

İzel-Çelik-Ercan üçlüsü 1992’de dağıldı. Arkalarında büyük bir hayran kitlesi bırakan grup üyeleri tek başına müziğe devam etti. Ercan Saatçi, Çelik Erişçi ve İzel Çeliköz müzikten kopmadı. Her biri ayrı ayrı müzikseverlerle olmaya devam etti. 

Son röportajda Çelik ayrılıkla ilgili konuştu: “Keşke hiç ayrılmasaydık, hayatımdaki en değerli dostlarımdır” 

İzel-Çelik-Ercan grubu neden dağıldı

55 yaşındaki Çelik, eski grubunun dağılması hakkında şunları söyledi: 

“Ercan’a da bu soruyu sormuşlardı o da, ‘Grubun dağılması çocukça. Çevrenin yanlış yönlendirmesi kaynaklıydı, hala mantıklı sebep bulamıyoruz’ demişti. Ben de bu yorum altına imzamı atarım. Çok genç ve tecrübesizdik. O zamanlar ülkede menajerlik yoktu. Keşke hiç ayrılmasaydık, hayatımdaki en değerli dostlarımdır. Biz çok erken yaşta şöhret olduk. Başlangıçtaki dönemimiz için söylüyorum; Şöhretin altında ezildik. Ama iyi tarafından bakarsak; Ercan’ı Ercan, beni Çelik, İzel’i de İzel yaptı.”

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.