İzmir Kitap fuarı açıldı

07.04.2019
A+
A-

24. İzmir Kitap Fuarı açıldı. Kültür Park’taki kitap buluşması dokuz gün sürecek. 6-13 Nisan 2019 tarihleri arasındaki 24. İzmir Kitap Fuarı saat 11.00-20.00 arasında ziyaretçilere açık olacak.

İzmir Kitap fuarı açıldı

İzmir Kitap fuarı açıldı. 24.İzmir Kitap fuarı bugün (6 Nisan 2019 Cumartesi) yapılan törenle kapılarını kitap dünyasına açtı. TÜYAP Fuarcılık tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan 24. İzmir Kitap Fuarı, her zamanki yeri olan Kültürpark’ta dokuz gün sürecek. Fuar, 14 Nisan Pazar akşamına kadar ziyaretçilere açık olacak.

24. İzmir Kitap Fuarı’na 465 yayınevi ve sivil toplum kuruluşları katılıyor. Fuarda, yaklaşık 115 kültür etkinliği gerçekleştirilecek. Dokuz gün süresince düzenlenecek etkinlikler ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşacak.

24. İzmir Kitap Fuarı’na katılan kimi yazar, şair ve bilim insanı şunlar: Gülten Dayıoğlu, Zeynep Oral, Yılmaz Özdil, Füruzan, İlber Ortaylı, Güray Öz, Altan Öymen, Emre Kongar, İbrahim Kaboğlu, Ayşe Kulin, Enver Aysever, Ahmet Ümit, Banu Avar, Ataol Behramoğlu, Ahmet Telli, İnci Aral, Sinan Meydan,Uğur Dündar, İsmail Saymaz, Ercan Kesal, Mahfi Eğilmez, Mavisel Yener, Şükrü Erbaş, Haydar Ergülen, Murat Gülsoy, Zeynep Altıok Akatlı, İlker Başbuğ, Mine Söğüt, Feyza Hepçilingirler, Onur Öymen, Saygı Öztürk, Canan Tan, Gülseren Budayıcıoğlu, Erhan Çelik, Doğan Cüceloğlu, Canan Karatay, Aytül Akal, İlkay Marangoz, Tuna Kiremitçi, Yekta Kopan, Bahadır Yenişehirlioğlu, Işık Öğütçü, Metin Hara, Nazlı Eray, Kahraman Tazeoğlu, Can Yılmaz, Zafer Algöz, Selçuk Erdem, Kemal Hamamcıoğlu, Deniz Bayramoğlu, Akın Birdal, Ümit Aktaş, Nihat Sırdar, Ahmet Şimşirgil, Levent Üzümcü, Murat Menteş,Aret Vartanyan, Varol Yaşaroğlu ve Sinan Canan.

24. İzmir Kitap Fuarı’nın Onur Konuğu’nun Hidayet Karakuş olduğu daha önce duyurulmuştu.

24. İzmir Kitap Fuarı’nın onur konuğu şair Hidayet Karakuş, 1946 Isparta doğumlu. 1966 ve 1990 yılları arasında farklı şehirlerde öğretmenlik yaptı. TRT İzmir Bölge Radyosu için ‘Egeyi Yazanlar’ adlı programı hazırlayıp sundu. Aynı zamanda pek çok radyo oyununu da kaleme aldı. Fuar süresince Hidayet Karakuş’un da katılımıyla çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Fuara giriş ücretsiz. 6-13 Nisan 2015 tarihleri arasında saat 11.00-20.00, kapanış günü olan 14 Nisan 2019 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.