Jimm Carrey romanı ‘Anılar ve Yanılsamalar’

Hollywood sinemasının komik yıldızı Jimm Carry bu kez hayranlarının karşısına bir roman ile çıkıyor. ‘Anılar ve Yanılsamalar’ adlı roman Epsilon etiketiyle raflarda yerini aldı.

Jimm Carrey romanı ‘Anılar ve Yanılsamalar’

Jim Carry romanı ‘Anılar ve Yanılsamalar’ raflarda yerini aldı. The Truman Show, Maske, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Salak ile Avanak gibi unutulmaz filmlerin usta oyuncusu Jim Carrey, Anılar ve Yansımalar adlı romanını Dana Vachon’la birlikte kaleme aldı.

Anılar ve Yanılsamalar ile hayranlarının karşısına çıkan Jim Carry, hayatından ve kariyerinden gerçekleri kullanarak kurgusal bir çöküş ve yeniden doğuş hikâyesini anlatıyor.

Kitap, Türkiye’de Epsilon etiketiyle okurlara ulaşıyor. Aslı Perker’in Türkçeleştirdiği roman Hollywood yıldızı Jim Carrey’yi kurgusal bir karaktere dönüştürüp ona sürrealist bir gerçeklik kazandıran bu sıradışı, yarı otobiyografik roman başarılı, sevilen ve çok popüler oyuncuyu bambaşka bir ışık altında gösteriyor.

Anılar ve Yanılsamalar kitabının tanıtımından

Dünyaca ünlü isimlerin ses getiren eserlerini Türkiye’deki okurlarla buluşturan Epsilon, şimdi de Altın Küre ödüllü komedyen ve oyuncu Jim Carrey’nin romancı Dana Vachon’la birlikte kaleme aldığı Anılar ve Yanılsamalar adlı kitabını okurlara ulaştırıyor.

Anılar ve Yanılsamalar’da Jim Carrey okurları, varoluşsal bir krizin ortasında kendinden duyduğu şüpheyle ezilen, hayatında anlam arayan kurgusal bir karakter olarak karşılıyor. Roman, Hollywood ünlüsü, ayrıcalık ve ilgi bağımlısı olmaktan kaçarken içinde kopan kıyametle tanışan bir karakterin son derece cesur ve eğlenceli bir yapıbozumu…

Jim Carrey’nin çok başarılı ve sevilen bir oyuncu olduğu, Hollywood’un parlak ışıklarından ziyadesiyle faydalandığı doğru… Ama belki de geçmişe sünger çekmenin zamanı gelmiştir artık. Hatta biraz şişmanlamasının da zamanı gelmiş olabilir, ne de olsa tüm o diyetlerden bıkmış durumda. Akla hayale sığmayacak yöntemlerle içindeki sıkıntı bulutundan kurtulmayı denese de bir türlü başaramaz. Ünlü bir aktör ve dinozor kafatası koleksiyoncusu olan dostu Nicolas Cage’in önerileri bile Carrey’i yaşadığı çöküşten kurtaramaz. Fakat Jim Carrey sonra Georgie ile tanışır; acımasız ustası ve hayatının aşkı. Hemen ardından da senarist Charlie Kaufman’ın yardımıyla sınırlarını epey zorlayacak bir rol teklifi alır. Belki de yıllardır beklediği rol bu olacak, sonunda Oscar heykelciğine kavuşacak ve böylece işler nihayet yoluna girecektir…

Ancak kâinatın Jim için başka planları vardır!

Jim Carrey ve Dana Vachon’un birlikte yazdığı Anılar ve Yanılsamalar, Epsilon logosuyla raflarda ve internet satış sitelerinde!

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.