Joker ABD’yi alarma geçirdi

29.09.2019
A+
A-

ABD şu günlerde Joker alarmına geçti. Filmin ilk gösteriminde katliam girişiminde bulunulacağına dair istihbarat ülkeyi hareketlendirdi.

Joker ABD’yi alarma geçirdi

Joker ABD’yi alarma geçirdi. Dünya seyircisinin merakla beklediği Joker filmi nedeniyle ABD’de alarma geçildi. Gösterimlerin yapılacağı sinema salonlarında üst düzey güvenlik önlemleri alındı. 

Joker filmini izlemek için gelenler sinemaya maske takarak giremeyecek. Önlemlerden biri bu…. Polis sinemaların önünde nöbet tutacak. 

Joker filminin başrolünü ABD’li aktör Joaquin Phoenix üstleniyor. Yeni Joker filminde yoğun şiddet sahnelerinin yer alıyor.

Bu nedenle ABD’de alarma geçilerek sinema salonlarında üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Los Angeles polisi, Joker filmi için hazır olduklarını, sinema salonları çevresinde tedbir alacaklarını duyurdu.

Geçmişteki kötü örnek 

Joker filmi için alarma geçilmesinin en önemli nedeni geçmişte yaşanılan kanlı sinema baskını. 20 Temmuz 2012’de Colorado eyaletinde Batman serisinin “Kara Şövalye Yükseliyor” filminin ilk gösterimi sırasında yapılan sinema baskını sırasında 12 kişi ölmüş 70 kişi yaralanmıştı. O silahlı baskının mağduru olan aileler ‘Survivors Empowered’ (Hayatta kalanları güçlendirme) isimli grup kurdu.

Bu grup “Joker” filmini çeken Warner Bros. şirketine filmdeki şiddet sahneleri ile ilgili bir açık mektup göndererek endişelerini iletti.

İstihbarat paylaşımı yapıldı

ABD ordusu filmin ilk gösterimi sırasında katliam hazırlığı yapıldığına dair ülkedeki sinema zincirleri AMC Theatres ve The Landmark Theaters ile bir istihbarat raporunu paylaştı. Bu uyarı ile birlikte AMC Theatres ve The Landmark Theaters filmi izlemeye geleceklerin maske takmasını yasakladı.

AMC, salonlara kostümlü girilebileceğini belirtti. Ancak maskeye, yüz boyamaya veya yüzü kapatan herhangi bir nesneye izin verilmeyeceğini açıkladı.

Film, Türkiye’de 4 Ekim’de dünyayla aynı anda vizyona girecek.

ETİKETLER: ,
Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.