Kadıköy Plak Günleri Zeki Müren’le açılıyor

Kadıköy Plak Günleri Zeki Müren’le açılıyor. Moda’da bugün açılışı yapılacak olan Kadıköy Plak Günleri’nde “Elbet Bir Gün Buluşacağız” denilerek Zeki Müren’in klasik otomobilinin bir benzeri ile ziyaretçiler karşılanacak.

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği PlaKadıköy | Kadıköy Plak Günleri bugün başlıyor. 24 – 25 Eylül 2016 tarihlerinde Moda’da gerçekleşecek Plak Günleri’nde sanat güneşi Zeki Müren için de bir anma yapılacak.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Kadıköy Plak Günleri Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde İstanbul’un önemli plakçılarını bir araya getirecek. 

ZEKİ MÜREN ANILACAK

Kadıköy Plak Günleri’nin ilk günü özel anmaya da ev sahipliği yapacak. Müzik dünyamızın en önemli değerlerinden biri olan Zeki Müren yaşama gözlerini yumduğu 24 Eylül 20:59’da Plak Günleri katılımcıları tarafından anılacak. Klasik Türk müziğinin en büyük isimlerinden biri ve Altın Plak Ödülü‘nün de ilk sahibi olan Zeki Müren’in “Elbet birgün buluşacağız” şarkısı saat 20:59’da etkinlik alanında tüm katılımcılar ile birlikte söylenecek.

Etkinlikte ayrıca Zeki Müren’in otomobilinin muadili olan klasik otomobil Plak Günleri’ne gelen misafirleri karşılayacak.

kadikoy-plak-gunleri-01

PLAK GÜNLERİ’NDE NELER VAR?

Etkinlikte söyleşi ve plak okuma etkinlikleri, yayıncı stantları yanı sıra plak koleksiyoncularının, plak müdavimlerinin buluşacağı etkinlikte plak satışı değiş – tokuş stantları, Plak DJ seçki yayınları yer alacak.

Plak dinleyen, düşünen ve müzik üzerine yazan isimlerin katılacağı muhabbet etkinliklerine Murat Meriç, Cemal Ünlü, Mehmet Tez, Güven Erkin Erkal ve Murat Başer söyleşilerin olacağı etkinlikte DJ performansları ile Mete Avunduk ve Ozan Maral farklı tınıları dinleyicilerle buluşturacak.

Her köşesinden müzik seslerinin yükseldiği etkinliğin akşamları da akustik konserlerle renklenecek. Birbirinden değerli akustik vokallerin sahne alacağı Plak Günleri konserlerinde, Cenk Taner, Taner Öngür, Özge Fışkın, Cihan Mürtezaoğlu ve Nil İpek dinleyicilerle buluşacak.

[button color=”red” size=”normal” alignment=”center” rel=”follow” openin=”newwindow” url=”https://724kultursanat.com/iste-benim-zeki-muren-sergisi/”]İŞTE BENİM ZEKİ MÜREN sergisinin video ve detayları burada[/button]

Program

24 Eylül 2016 Cumartesi

13:00 Açılış

14:00 Muhabbet/ Murat Meriç: Plaklarla Memleket Tarihi

17:00 Muhabbet / Cemal Ünlü; Git Zaman Gel Zaman (Fonograf – Gramafon – Taş plak)

19.00 Konser • Cenk Taner

  • Özge Fışkın 20:59 Zeki Müren Anısına Saygıyla

22:00 Yarın Görüşürüz

25 Eylül 2016 Pazar

13:00 Açılış

14:00 – 16:00 DJ Set | Mete Avuduk – Ozan Maral

17:00 Muhabbet / “Bir plak gibi gökte dönüyor mavilik”

Mehmet Tez, Murat Meriç, Güven Erkin Erkal, Murat Beşer (Moderasyon)

19.00 Konser • Nil İpek – Cihan Mürtezaoğlu

  • Taner Öngür 22:00 Seneye Görüşürüz

Tarih: 24- 25 Eylül 2016-09-08

Yer: Kadıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi/ Moda

kadikoy-plak-gunleri-01

kadikoy-plak-gunleri-02

kadikoy-plak-gunleri-03

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.