Doğu Ekspresinde Cinayet sinemada

Sevilen polisiye roman Doğu Ekspresinde Cinayet sinemada da boy gösterecek. Agatha Christie’nin 1934 yılınında yayımlanan romanı dünya çapında okur kitlesi tarafından okunup tartışılır hale gelmişti.

Doğu Ekspresinde Cinayet şimdi de beyazperdede izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Buluşma yaklaşık bir yıl sonra olacak. 

Agatha Christie’nin en çok konuşulan romanı olan Doğu Ekspresinde Cinayet’in senaryosunun yazımı tamamlandı. Senaryoyu Michael Green yazdı. Filmin yönetmenliğini ise beş kez Akademi Ödülleri’ne aday gösterilen Kenneth Branagh üstleniyor. Branagh aynı zamanda Dedektif Poirot karakterine de hayat verecek. Filmin, Kasım 2017’de vizyona girmesi bekleniyor.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.