Kadıköy’de Sanat Parkta başladı

Kadıköy Belediyesi’nin düzenlediği Sanat Parkta festivali Genco Erkal ve Tülay Günal’ın sahne aldığı, Nâzım Hikmet uyarlaması olan “Yaşamaya Dair” adlı oyunla başladı.

Kadıköy’de Sanat Parkta başladı. Kadıköy Belediyesi’nin pandemi nedeniyle zor günler geçiren sanat dünyasına destek olabilmek amacıyla düzenlediği Sanat Parkta festivali Kadıköy Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da başladı.

Tiyatronun usta ismi Genco Erkal’ın “Yaşamaya Dair” oyunu ile başlayan Sanat Parkta festivali için Özgürlük Parkı Amfi Tiyatrosu sosyal mesafe kurallarına göre yeniden düzenlendi. Amfi tiyatro kapasitesi yüzde 60 oranında azaltıldı. Etkinlik öncesinde festival alanı dezenfekte edildi, etkinlik alanı girişlerine dezenfektanlar yerleştirildi. İzleyiciler etkinlikleri maskeli olarak izleyebiliyor. 

27 Eylül’e dek sürecek olan Sanat Parkta festivalinde 32 tiyatro oyunu ve 21 konser yer alacak. Ücretli olarak düzenlenecek etkinliklerin gelirleri sanatçı ve festivale katkılan ekiplere bırakılacak.

‘Sosyal ve mesafeli festival’ sloganı ile düzenlenen ‘Sanat Parkta’ festivali açılışında, Genco Erkal ile Tülay Günal’ın sahne aldığı, Nâzım Hikmet uyarlaması olan “Yaşamaya Dair” oyunu sahnedeydi. 

‘Sanat Parkta’ etkinliğinin açılışında konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “Yaşadığımız zor günler nedeniyle özel bir etkinlik yapmak istedik. İstedik ki sizler evlerinizden güvenle çıkın ve sanatçı dostlarımız da alkışlarınızdan mahrum kalmasın. Buraya gelmek için aldığınız biletler her zamankinden daha değerli, çünkü festivalin bütün gelirleri sanatçı dostlarımıza kalacak. Bu sefer bir oyuna bilet alırken, dayanışmaya da destek oldunuz. Burada aldığımız bütün tedbirler sizlerin daha güvenli zaman geçirmeniz için. Zor zamanlardan geçiyoruz, ama ne sanattan ne de sanatçının yanında olmaktan hiçbir zaman vazgeçmedik, vazgeçmeyeceğiz.” diye konuştu.

Sanat Parkta festivali Nâzım Hikmet uyarlaması olan “Yaşamaya Dair” adlı oyunla başladı.

Sanat Parkta festivalinde neler var

Sanat Parkta festivali 27 Eylül’e kadar sürecek.  festival kapsamında Onur Saylak (Evlat) , Mert Fırat (Joseph K), Füsun Demirel (Şişman Güzeldir), Levent Üzümcü (Aziz Nesin Kabare), Rutkay Aziz (Güneyli Bayan), Çağlar Çorumlu (Übü Hep Übü), Serkan Keskin (Cimri), Berna Laçin (Hayal Satıcısı) gibi başarılı oyuncuların tiyatro oyunları sahnelenirken, Moğollar, Ahmet Aslan, Feryal Öney, Erdal Erzincan, Eda Baba, Aylin Aslım, Mazlum Çimen, Baba Zula, Melek Mosso, Ozbi&Gülce Duru, REDD, Simge Pınar, İmer Demirer, Lara Dilara, Sibel Köse, Şakalı Akustik gibi birçok ses sanatçısı ve grup, izleyiciyle buluşacak.

Biletler internette 

Pandemide bir yandan sanatseverlere nefes aldırmak, bir yandan da sanat emekçilerine destek olmayı hedefleyen etkinlikler ücretli gerçekleştirilecek. Tüm etkinlikler 25 TL sabit bilet fiyatıyla internetten satışa sunulacak ve elde edilen tüm gelir sanatçı ve festivale katılan ekiplere verilecek. Haftalık olarak satışa sunulacak biletler https://www.mobilet.com/bucket-event/kadikoy-beled… adresinden alınabilir.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.