Kadıköy’de Sanat Parkta Festivali sosyal mesafeli düzenleniyor

Kadıköy’de Sanat Parkta Festivali sosyal mesafeli düzenleniyor. Kadıköy Belediyesi, pandemi sürecinde zor günler geçiren sanat dünyasına destek olabilmek amacıyla “Sanat Parkta Festivali” ile konser ve tiyatro etkinlikleri düzenliyor.

Sanat Parkta Festivali 4 Ağustos – 27 Eylül tarihleri arasında Özgürlük Parkı Amfi Tiyatro’da düzenlenecek. Festival için sosyal mesafe kurallarına yönelik tedbirler alındı.

Festivalde 32 tiyatro oyunu sergilenirken 21 konser düzenlenecek. Etkinliklere katılım ücretli olacak. Elde edilecek gelirler sanatçılara bırakılacak.

Sanat Parkta Festivali’nde pandemi tedbirleri

Sanat Sokakta Festivali, Sağlık Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu sosyal mesafe kuralları kapsamında düzenlenecek. Bu nedenle amfi tiyatro kapasitesi yüzde 60 oranında düşürülerek her gün 350 kişi kabul edilecek.

İzleyiciler alana girerken ve etkinlik sırasında mutlaka maskeli olacak. 2 beyaz, 1 mavi renklerinde düzenlenen koltukların ise sadece mavi renkli olanlarına oturulacak.

Etkinlik alanı girişinde ise dezenfektan, ateş ölçer gibi donanımlar bulunacak. Ayrıca amfi alanında etkinlikler kapsamında kurulacak teknik, ses- ışık alt yapısı Kadıköy Belediyesi tarafından karşılanırken, tiyatro ekiplerinin dekor taşıması da belediye emekçileri tarafından gerçekleştirilecek

Sanat Parkta festivalinde kimler olacak

Sanat Parkta festivalinin açılışında usta tiyatrocu Genco Erkal sahnede olacak. Nâzım Hikmet uyarlaması olan “Yaşamaya Dair” adlı oyunuyla konukları selamlayacak. Festivalin konser açılışını tıpkı Genco Erkal gibi kendi alanının duayeni Bülent Ortaçgil yapacak.

İlerleyen günlerde de festival kapsamında Onur Saylak (Evlat) , Mert Fırat (Joseph K), Füsun Demirel (Şişman Güzeldir), Levent Üzümcü (Aziz Nesin Kabare), Rutkay Aziz (Güneyli Bayan), Çağlar Çorumlu (Übü Hep Übü), Serkan Keskin (Cimri), Berna Laçin (Hayal Satıcısı) gibi başarılı oyuncuların tiyatro oyunları sahnelenirken, Moğollar, Ahmet Aslan, Feryal Öney, Erdal Erzincan, Eda Baba, Aylin Aslım, Mazlum Çimen, Baba Zula, Melek Mosso, Ozbi&Gülce Duru, REDD, Simge Pınar, İmer Demirer, Lara Dilara, Sibel Köse, Şakalı Akustik gibi birçok ses sanatçısı ve grup, izleyiciyle buluşacak.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Sanat Parkta festivali için “Kadıköy sanattan vazgeçmez. Sanat salona sığmıyorsa parklara sığar. Özgürlük Parkı’nın kapılarını açıyoruz ve herkese bir nefes aldırıyoruz. Sosyal ve mesafeliyiz. Tam kapasite değil ama güvenli kapasitedeyiz. Çünkü İçimizdeki sanat sevgisine ‘korona’ engel olamaz.” dedi.

Sanat Parkta festivalindeki tüm etkinlikler 25 TL sabit bilet fiyatıyla izlenebilecek. Biletler internetten satışa sunulacak. Elde edilen tüm gelir sanatçı ve festivale katılan ekiplere verilecek. Haftalık olarak satışa sunulacak biletler https://www.mobilet.com/bucket-event/kadikoy-belediyesi-sanat-parkta-5214 adresinden alınabilir.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.