Fazıl Say Alman Klasik Müzik Ödülleri’nde iki dalda aday gösterildi

Fazıl Say Alman Klasik Müzik Ödülleri’nde iki dalda aday gösterildi. Alman Klasik Müzik Ödülleri’nde (Der Deutsche Klassikpreis- Opus Klasik 2020) dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, ‘Yılın Enstrümantal Kaydı’ ve ‘Yılın Enstrümantal Sanatçısı’ dallarında aday gösterildi.

Fazıl Say’ı dünyaca prestijli sanat yarışmalarından olan Alman Klasik Müzik Ödülleri’nde iki dalda aday olmasını sağlayan eseri Beethoven’in 32. sonatı. 

Fazıl Say, Beethoven’in 32. sonatının tamamını kaydettiği albümüyle Alman Klasik Müzik Ödülleri’nde ‘Yılın Enstrümantal Kaydı’ ve ‘Yılın Enstrümantal Sanatçısı’ dallarında aday gösterildi.

Alman Klasik Müzik Ödülleri’nin kazananlar önümüzdeki sonbaharda ilan edilecek. Yarışmanın ödülleri ise 18 Ekim 2020’de Berlin’de takdim edilecek.

Fazıl Say, ödüle aday gösterilmesiyle ilgili sosyal medya hesabından şunları söyledi: 

“Duygulandım ve gururlandım. Şimdi öğreniyorum ki klasik müzik dünyasının en değerli ödüllerinden birine iki dalda aday seçilmişim. Sonuçlar ekim ayında belli olacakmış. Beethoven Sonatlar ile hem yılın enstrümental kaydı hem de yılın enstrümental sanatçısı dallarında…Çok mutlu oldum. Diğer adayların hepsini sosyal medyada gördüm. Benim çok değer verdiğim saygın sanatçılar, müzik dünyasının üstatları var.

Hepsinin emeklerine şükranımız sonsuzdur. Sonuçta yıllarca büyük emek verdim Beethoven’e. Bu dev kayıt projesi ile kendi adıma çok müzik öğrendim ve ilerledim diye düşünüyorum. Dünyaya kendi adıma bir armağan bırakmak istedim. Bunun için de bir müzisyen olarak samimi söylüyorum, elimden gelen her şeyi verdim. Gösterilen bu ilgi, beni çok mutlu etti.” 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.