Kadınlık Halleri heykelleri

Emel Vardar “Kadınlık Halleri” başlıklı sergisiyle Eylül Sanat Galerisi’nde sanat severlerle buluşuyor. Sergide 72 eser bulunuyor.

– Türkiye dışında nerelerde sergiler açtınız?

Dünyanın pek çok ülkesinde sergilerim oldu. Bazılarından örnek vermek gerekirse New York’un önemli sanat galerilerinden biri olan Amsterdam Whitney Gallery, İtalya Venedik’te Milano Art Gallery, Çin’de Yasak Şehir’de Saray Müzesi’nde sergi açtım. Çin Saray Müzesi çok önemli. Burası çok prestijli oldu benim için.  İki kez orada sergiye katıldım. Ayrıca bir kez de Şehircilik Müzesi’nde sergi açtım. Eserlerimi Amerika, İspanya, Hollanda, Fransa, İngiltere, Monako, Almanya, Çin gibi birçok ülkede sergileme fırsatı buldum. 2018 yılında da İsviçre, Almanya ve Rusya ilk etapta sergi açacağım ülkeler. Daha birçok yurtdışı sergim olacak ama anlaşmalar aşamasındayım bu nedenle protokollerini imzalamadan açıklamam doğru olmaz. 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.