Necip Fazıl Ödülleri töreni

Edebiyat dünyamızın iz bırakan isimlerinden Necip Fazıl Kısakürek anısına düzenlenen ödüller sahiplerini buluyor. Ödül gecesinin onur konuğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan.

Necip Fazıl Ödülleri töreni 15 Aralık 2017 cuma günü düzenlenecek. Necip Fazıl Ödülleri’nin bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Edebiyat dünyamızın kült isimlerinden Necip Fazıl’ın manevi ve kültürel mirasını yaşatmak amacıyla Star Gazetesi tarafından düzenlenen Necip Fazıl Ödülleri muhteşem bir törenle sahiplerini buluyor.

Necip Fazıl Ödülleri 2017 kazananları

Bu yılki Necip Fazıl Ödülleri’nde ödüle değer bulunan isimler şunlar:

Necip Fazıl Şiir Ödülü: Ahmet Murat

Necip Fazıl Hikâye-Roman Ödülü: Necip Tosun

Necip Fazıl Fikir-Araştırma Ödülü: N. Ahmet Özalp

Necip Fazıl İlk Eserler Ödülü: Betül Nurata

Necip Fazıl İlk Eserler Ödülü: Emre Ergin

Necip Fazıl Uluslararası Kültür Sanat Ödülü: Cemalettin Latiç

Necip Fazıl Saygı Ödülü: Teoman Duralı

Necip Fazıl Ödülleri 2017 jüri heyeti

Necip Fazıl Ödülleri 2017 jüri heyetinde Beşir Ayvazoğlu, Fatih Andı, Hicabi Kırlangıç, Osman Konuk, Turan Karataş yer aldı. Fikir sanat dünyamıza özgün eserleriyle katkı sağlayan yapıtların sahipleri, yoğun ilgi gören törende ödülleriyle buluşuyor. Gecenin ev sahipliğini Star Gazetesi yapıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle düzenlenen gecenin onur konuğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olacak.

15 Aralık Cuma günü saat 19:00’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında gerçekleştirilecek ödül gecesine kültür ve sanat dünyasından önemli isimler katılıyor. Bu yıl Üstad Necip Fazıl’ın özel fotoğraflarının ve hayatının geçtiği önemli yerlerin anlatıldığı özel bir sergi de gerçekleştirilecek.

Edebiyat, kültür-sanat, medya, iş ve akademi dünyası, sivil toplum kuruluşları ve devlet protokolünden seçkin isimlerinde katıldığı ödül töreni, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında halka açık bir şekilde gerçekleşecek.

Tarih: 15 Aralık 2017 Cuma Sergi Açılış: 18:00 Program: 19:00

Yer: Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı

 

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.