Kadınlık Halleri sergisinde kadın heykelleri

Emel Vardar, kadına dair halleri anlattığı heykelleriyle sanatseverlerle buluşacak. Kadına has imgeleri ‘heykelleştiren’ sanatçının sergisi Eylül Sanat Galerisi’nde açılacak.

Kadınlık Halleri sergisinde 72 kadın heykeli sergilenecek. Emel Vardar’ın bronz, cam ve çelik malzemeyi kullanarak ürettiği heykeller Eylül Sanat Galerisi’nde sergilenecek. 

Eylül Sanat Galerisi, sergi ve etkinlik sezonunu dünyaca ünlü heykel sanatçısı Emel Vardar’ın “Kadınlık Halleri” adını verdiği sergisiyle 12 Aralık 2017 tarihinde açıyor. sergi 13 Ocak 2018 tarihine kadar açık kalacak.

Vardar, 13 Ocak 2018 tarihine kadar açık kalacak sergisinde bronz, cam ve çelikten yaptığı 72 kadın heykeliyle kadınlara ses verirken içinde bulundukları mevcut durumu güçlü, özgür ve şarta bağlı olmayan bir şekilde tekrar yorumluyor.

Emel Vardar, sanatsal hayal gücü ile eserlerine enerji, dinamik güç katarken, içsel ve ruhsal tecrübeyi besleyen sembolik ve metaforik bir amaç belirliyor. Yapıtlarında büyük bir içtenlikle kadına has imgeler işleyen Emel Vardar duygularını bronza, cama ve metale yansıtan sanatçı, hayatımızın en önemli duygularını da gün yüzüne çıkartmayı hedefliyor.

Eylül Sanat Galerisi   0212 231 69 56 – 0212 231 68 46

Sanatçının  2017 yılında açtığı sergiler:

– Amsterdam Whitney Gallery – Ground Floor, Chelsea, New York –ABD

– Spoleto Arte Incontra New- York – Hotel Michelangelo, New York – ABD

– Museo Dali, Ville de Van Gogh Espace d’exposition Arles – FRANSA

– Spoleto Arte, Incontra Dali & Van Gogh Espacio de Exposicion, Figueres – İSPANYA

– La Proyeccion Arte En Las Palmas  Art Gallery Kanarya Adaları  – İSPANYA

– Mostra Internazionale D’arte Contemporanea Spoleto Arte, Festival Dei 2 Mondi, İTALYA

– Pro Bıenale  Venezia – Spoleto Arte Pavilion, Venedik  İTALYA

– 4. Uluslararası Cam Bienali Denizli – TÜRKİYE

-“Knidos’un Sır’ı” Datça Yakaköy – TÜRKİYE

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.