Kara Hafta İstanbul Festivali 2021 polisiye tutkunlarını buluşturuyor

15.12.2021
A+
A-

Polisiye edebiyatın ve polisiye tutkunlarının bir araya geldiği Kara Hafta İstanbul Festivali 2021, Pera Palas Otel’de 17-18 Aralık tarihlerinde düzenleniyor.

Kara Hafta İstanbul Festivali 2021 polisiye tutkunlarını buluşturuyor. Polisiye edebiyat dünyasının ve polisiye tutkunlarının buluştuğu Kara Hafta İstanbul Festivali 7’inci kez düzenleniyor. 

Kara Hafta İstanbul Festivali 2021, Pera Palas Otel’de 17-18 Aralık tarihlerinde iki gün boyunca polisiyenin özel isimleriyle polisiye tutkunlarıyla bir araya getiriyor. 

Kara Hafta İstanbul Festivali geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle fiziki ortamda düzenlenememişti. Bu yıl yine her zamanki mekanında Pera Palas Otel’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı desteğiyle düzenlenen 7. Kara Hafta İstanbul Festivali’nin teması ünlü yazar John le Carré  olarak açıklandı. 

Önceki yıllarda tüm dünyadan önemli yazar ve uzmanları ağırlayan festivale katılanlar arasında ödüllü Kanadalı yazar Jeffrey Moore, Booker finalisti Tibor Fischer, Sherlock Holmes uzmanı Anthony Horowitz, geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz polisiye ustası Philip Kerr gibi isimler vardı.

Komitesinde Ahmet Ümit, Metin Celâl, Adnan Özer ve Can Erol’un yer aldığı festivalin bu yılki konukları arasında 17 Aralık’ta “John le Carré ve Casusiye” oturumuyla gazeteci-yazar Murat Yetkin, son dönemdeki polisiye kitaplarıyla ön plana çıkan Tuna Kiremitçi ve korku, gerilim yazarı Işın Beril Tetik yer alacak.

Festivalin ikinci günü ise Dark İstanbul antolojisinde yer alan hikâyeleriyle Armağan Tunaboylu, Ercan Akbay ve projenin başında yer alan Sami Dündar, “Polisiye ve Çizgi Roman” oturumuyla Suat Duman ve Devrim Kunter, “Meçhule Giden Gemi” podcastiyle geniş bir dinleyici kitlesi yakalayan Deniz Altunay ve Olcay Mağden Ünal ve son olarak da mitoloji ve polisiyeyi son kitabında bir araya getiren, polisiye ustası, yazar Ahmet Ümit sahnede olacak.

Pera Palace Hotel’de gerçekleşen festivalin tüm oturumları ücretsiz.

Kara Hafta İstanbul 2021 Festival programı 

17 Aralık Cuma

15:30 Polisiye Edebiyatına Katkı Ödülü Özel Oturum

Altın Kitaplar Genel Yayın Yönetmeni: Batu Bozkurt Moderatör: Adnan Özer

16:00 John le Carré ve Casusiye | Murat Yetkin – Metin Celâl

17:00 Yılın Polisiyeleri | Işın Beril Tetik – Tuna Kiremitçi

Moderatör: Nazlı Berivan Ak

18 Aralık Cumartesi

14:00 Dark İstanbul Hikâyeleri | Armağan Tunaboylu, Ercan Akbay Moderatör: Sami Dündar

15:00 Polisiye ve Çizgi Roman | Suat Duman – Devrim Kunter

16:00 True Crime Meçhule Giden Gemi: Kara Hafta Özel Vaka | Deniz Altunay – Olcay Mağden Ünal

17:00 Mitolojinin Gölgesinde Polisiye | Ahmet Ümit 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.