Karadeniz Kitap Fuarı açıldı

21.02.2017
A+
A-

Kitap dünyasını, kitap severleri ve yazarları bir araya getirecek olan Karadeniz Kitap Fuarı, Samsun’da açıldı. Fuar 26 Şubat 2017 Pazar akşamına kadar açık kalacak.

Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Karadeniz Kitap Fuarı açıldı. TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını törenle açan 3. Karadeniz Kitap Fuarı 26 Şubat 2017 Pazar akşamına kadar açık kalacak. Kitap severleri, yazarları ve yayıncılık dünyasını Karadeniz’de bir araya getirecek olan fuar TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği beraberinde, Samsun Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası, Ticaret Borsası ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile düzenleniyor.

Karadeniz 3. Kitap Fuarı’nın kurdela kesilerek yapılan açılış törenine Samsun protokolü katıldı. Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Türkiye Yayıncılar Birliği İkinci Başkanı Fahri Aral açılış töreninde bulundular.

3. Karadeniz Kitap Fuarı’na 210 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılıyor. Bölgenin kültürel yaşamına önemli katkılarda bulunacak olan fuarda panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 50 kültür etkinliği düzenlenecek.
Karadeniz 3. Kitap Fuarı’na katılarak, okurlarla buluşacak olan yazar, şair ve bilim insanının bazılarının isimleri şöyle: Aysel Çelikel, Canan Karatay, Azra Kohen, Ataol Behramoğlu, Deniz Kavukçuoğlu, Ahmet Günbay Yıldız, Canan Tan, Ali Ural, Ayşe Kulin, Büşra Küçük, Canfeza, Nilgün Ilgaz, Mete Yarar, Mavisel Yener, Yılmaz Özdil, Aret Vartanyan, Elif Doğan, Enver Aysever, Pelin Çift, İsmail Saymaz, Koray Avcı Çakman, Uğur Koşar, Sinan Canan, Koray Yersüren, Bahadır Yenişehirlioğlu, Özgür Bolat, İbrahim Ö. Kaboğlu ve Nuray Sayarı.

İMZA GÜNLERİ VE ETKİNLİKLER 

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Aysel Çelikel, “Adalet Yoksa Gelecek de Yok”adlı söyleşi türündeki kitabıyla ilgili bir konuşma yapacak. Etkinlik tarihi 25 Şubat Cumartesi günü 14.30 olarak belirtildi.

“Annelik Her Zaman Tozpembe Değil” etkinliğinde blogcu anne Elif Doğan okurlarla buluşacak. Tarih 22 Şubat Çarşamba saat 16.30 olarak belirtildi. 

23 Şubat Perşembe günü ise “Anne Baba Olmak Kolay mı?” sorusuna psikologlar Rabia Ünsaldı Köle ve Ceylan Nur Akgün eşliğinde cevap bulacak. Etkinlik, aynı gün saat 11.00 ve 14.00’te olmak üzere iki farklı oturumla düzenlenecek.

Prof. Canan Karatay, kitap fuarlarında yoğun ilgiyle karşılaşan bilim insanlarından biri.  Karatay, 25 Şubat Cumartesi günü 12.00’de düzenlenecek “Yaşam Boyu Sağlık” isimli söyleşiye katılacak. Doğru beslenmenin, sağlıklı kilo vermenin, hastalıklardan uzak, enerjik ve kaliteli bir yaşam sürmenin sırlarını paylaşacak. 

Dijital ortamda yazdıklarıyla büyük bir okur kitlesine ulaşan genç yazarlar Koray Yersüren ve Emre Gül “Genç Yazarlar Anlatıyor” etkinliğinde olacaklar.  Etkinlik 24 Şubat Cuma günü saat 14.00 olarak belirtildi. 

Akilah Azra Kohen, seri kişisel gelişim romanları ile okurların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Fi, Çi, Pi ve Aeden isimli kitaplarıyla çok satanlar listesinden inmeyen Kohen 25 Şubat Cumartesi günü 15.45’te “Yaşama Sahip Çıkmaya Hazır mısınız?” etkinliğinde Samsunlu okurlarıyla buluşacak.

Girişin ücretsiz olduğu Karadeniz Kitap Fuarı her gün 10.00-19.30, kapanış günü 26 Şubat 2017 tarihinde ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Tramvay ile Fuara Ulaşmak Çok Kolay 

Tramvay ile fuar alanına ulaşmak rahat ve kolay. Tekkeköy durağında inerek TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’ne ulaşım sağlanabiliyor. Karadeniz Kitap Fuarı ile ilgili olarak www.karadenizkitapfuarisamsun.com sitesinden ve facebook/karadenizkitapfuari, twitter/kitapfuari ve instagram/kitapfuari hesaplarımızdan takip edilebilir. 

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.