Türk izleyicisinin Oscar adayı La La Land

21.02.2017
A+
A-

Özel sinema kulübü Sinemia’nın düzenlediği Oscar anketinde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın ve Erkek Oyuncu kategorilerinde Aşıklar Şehri – La La Land önde çıktı. Online oylama Oscar tören gününe dek sürecek.

Online Oscar anketinde Türk izleyicisinin Oscar adayı La La Land birinciliğini sürdürüyor. Özel sinema kulübü Sinemia’nın düzenlediği anket tüm heyecanıyla sürüyor. Online olarak yapılan ankette 15 günde 65 kişi oy kullandı. Oylamada En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın ve Erkek Oyuncu kategorilerinde Aşıklar Şehri – La La Land birinci çıktı. Ancak bu kesin sonuç değil. Oylama Oscar ödüllerinin açıklanacağı güne kadar sürecek. Doğru tahminde bulunanlar arasında yapılacak olan çekilişle ödül verilecek. 

Özel sinema kulübü Sinemia’nın düzenlediği Oscar anketi, Türkiye’deki sinemaseverlerin nabzını tutuyor. 15 gündür süren online ankete 65 bin kişi katıldı. 823 bin oy kullanıldı. Anketten çıkan sonuca göre En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın ve Erkek Oyuncu kategorilerinde Aşıklar Şehri – La La Land önde çıktı.

En iyi film dalında erkeklerin favorisi Hacksaw Rich oldu.  Kadın izleyicilerin oyları La La Land’i şimdilik birinciliğe taşıdı.

Türkiye’nin favorisi de La La Land

La La Land, yılın başından beri ödülleri toplamaya devam ediyor. En İyi Film kategorisinde Türk izleyicisinden yüzde 48 oranında oy aldı.

Filmin yıldızlarından Ryan Gosling yüzde 40 ile En İyi Erkek Oyuncu kategorisinin favorisi. En İyi Kadın Oyuncu listesinde ise, yüzde 58 oy alan Emma Stone’u, Jackie’deki performansıyla göz dolduran Nathalie Portman takip ediyor. Film en iyi yönetmen, en iyi özgün senaryo gibi en çok merak edilen tüm dallarda tartışmasız başı çekiyor.

En iyi tahmini yapana 6 aylık sınırsız sinema keyfi hediye

Tüm dünyadan sinema tutkunlarının merakla beklediği Akademi Ödülleri 26 Şubat günü Kaliforniya’daki Dolby Theatre’da düzenlenecek törende sahiplerini bulacak. Oscar günü saat 17.00’ye kadar oy verilebilecek Sinemia anketinde en iyi tahmini yapan kişi 6 aylık Sinemia Premium Üyelik kazanacak. Böylece 6 ay boyunca ek bir ücret ödemeden Türkiye’nin tüm sinema salonlarında sınırsızca film izleyebilecek. Sinemia Kartı ile 400’den fazla kafe ve restoranda indirimlerden faydalanabilecek, özel ön gösterim ve galalara katılma şansı yakalayacak.
Ankete katılmak için adres: https://www.sinemia.com/testler/odullu-2017-oscar-anketi

Editör: Pelin Çite

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.