Karadeniz türküleri senfoniyle buluştu

Karadeniz türküleri Selim Bölükbaşı’nın sesiyle senfonik orkestra eşliğinde dinleyicilere ulaştı. 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’ndeki konser bol bol alkışlandı.

Karadeniz türküleri senfoniyle buluştu. Karadeniz müziğinin sevilen seslerinden Selim Bölükbaşı türkülerini 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali’nde senfoni orkestrası ile okudu. 

Şef Oğuzhan Kavruk yönetimindeki Symphonic Project ile verdiği konserinde Selim Bölükbaşı, Karadeniz türkülerini senfoniyle harmanladı. 

Selim Bölükbaşı, Karadeniz müziğine kattığı yenilikler, yaptığı dizi ve film müzikleriyle tanınıyor. Bölükbaşı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve festivalin idari direktörü Cansel Çevikol Tuncer’in de katıldığı gecede, dinleyenlere farklı bir müzik şöleni yaşattı. 

Selim Bölükbaşı, en sevilen Karadeniz ezgilerinden oluşan repertuvarıyla ve yaptığı kemençe şov ile alkış yağmuruna tutuldu. Uzun yıllar Karadeniz müziğinin efsane isimlerinden Kazım Koyuncu ile çalışan Bölükbaşı “Gelevera Deresi” türküsünü  de söyledi. Ardından da merhum Kazım Koyuncu’ya olan sevgisini ve özlemini dile getirdi.

Müziğinin usta sanatçı Orhan Gencebay ile yoğrulduğunu ve Gencebay şarkısı söylemeden sahneden inmediğini dile getiren Bölükbaşı, bağlaması eşliğinde Gencebay’ın efsane şarkılarından “Hatasız Kul Olmaz” ı söyledi. Şarkı boyunca, kendisine seyircilerden oluşan dev bir koro eşlik etti.

Festival kapsamında ilk kez Karadeniz türkülerini senfoniyle buluşturan konser, müzikseverler tarafından bol bol alkış aldı. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.