Karanlığın Kalbi fantastik gençlik romanı

Adem Dönmez’in yeni romanı Karanlığın Kalbi raflarda yerini aldı. Fantastik gençlik romanı Karanlığın Kalbi, Kraliçe Efsanesi serininin ilk kitabı…

Karanlığın Kalbi fantastik gençlik romanı raflarda yerini aldı. Gençlik edebiyatının sevilen yazarlarından Adem Dönmez’in yeni romanı Karanlığın Kalbi okurlarla buluşuyor. Roman, yeni serinin ilk kitabı. Kraliçe Efsanesi serisinin ilk kitabı olan Karanlığın Kalbi adlı roman Otantik Kitap Yayınları etiketiyle okulla buluşuyor.

Daha önce yayımlanmış dokuz kitabı bulunan ve birçok yarışmada ödüller kazanan Adem Dönmez’in yeni kitabı, kitapseverlerin karşısına çıktı. Okuyucular tarafından ilgiyle karşılanan “Karanlığın Kalbi”, Karaliçe Efsanesi serisinin ilk kitabı olma özelliğini taşıyor.

İçinde kültürümüzden ögeler de barındıran bir gençlik romanı olan Karanlığın Kalbi, okuru aynı zamanda yepyeni bir fantastik dünyaya sürüklüyor. İlk kelimesinden itibaren soluksuz okunacak şekilde genç okurların karşısına çıkan bu eser, sayfaları arasında efsunu, gizemi ve heyecanı vaat ediyor.

Kitapların, gerçeklerle düşler arasında bir köprü olduğunu söyleyen Adem Dönmez, “Bu köprü üstünde yürürken kimi zaman hüzünler ve sevinçler takılır ayağımıza, kimi zaman ise kendimizi bambaşka bir zamanda fantastik bir savaşın orta yerinde buluveririz. Karaliçe Efsanesi tam olarak bizi hayallerimizin orta yerinde bırakıyor. İyi ile kötünün savaşı, korku ile umudun apansız yarışı ve aşk ile nefretin bitmek bilmeyen mücadelesine tanık oluyoruz. Her şeyin sıradan olduğunu düşündüğümüz bir zamanda değişiveriyor evren ve soluksuz bir okuma serüveni başlıyor” dedi.

Roman, okuru ilk sayfada başlayan aksiyon ile heyecan dolu bir maceraya taşıyor. Bir taraftan efsanenin yeniden yazılışına şahit olan okur, diğer taraftan da gizemli bir geçmişin bitmek bilmeyen sorularına cevap bulmaya çalışıyor.

Karanlığın Kalbi romanından bir bölüm

Bir bilinmezin eşiğinde kalmış gibi hissettiğini biliyorum. Seni nelerin beklediğini, hayatının geri kalanının nasıl olacağını ve kalbindeki sese kulak verdiğin zaman başına nelerin gelebileceğini merak ediyorsun.
“Korkma, yaşa… Kalbinin sesini dinle, gayret et, inatçı ol, asla vazgeçme, asla pes etme. Her sabah güneşin doğuşuyla yeni umutlar yeşerecek senin için. Tam bitti derken, yenilmişken bir el tutacak ellerinden. İnan; dostluğa, iyiliğe, güzele ve aşka…
Hayallerini kurduğun bir gelecek seni bekliyor. Unutma!”

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Dil Tarih Coğrafya mezunudur. Türk hikayeciliği konusunda mikro tarih çalışmaları bulunmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, yazar buluşmaları, söyleşiler düzenlemektedir.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.