KAV’da Düşler Sahnesi tabloları

KAV Sanat Galerisi, 31 Mart – 25 Nisan 2015 tarihleri arasında sanatçı Bünyamin Balamir’i 40. Sanat Yılında “Düşler Sahnesi” isimli 45. Kişisel Sergisi ile sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçı dengeli kompozisyonlarını, naturalist ve modernist algılarla birleştirerek izleyicilere sunuyor.

Yazar Ümit Yaşar Gözüm, “…Sanatçı çok soyut çalışmalara hep uzak. Resimlerinde hüzün dolu yalnızlığı yakalıyor izleyici, aynı zamanda sevgiyle yoğrulmuş özlemleri, yaşanmamış yılları ve unutulmuş zamanların erimlerini. Resimlerinde görsellik kadar kültür de yerini alıyor. Tekil yalnızlığın girdabında yalın bozkır, dağ, tepe ve canlılar, sanatçının düş dünyasından sadece görüntünün gerçekliğini yakalamak, dinamik ve strüktür boyutu da yeniden tanımlanmış olarak damlıyor tuvale.” sözleriyle ifade etmiştir Bünyamin Balamir’in resimlerini.

KAV Sanat Galerisi’ndeki sergide, sanatçının 55’e yakın tuval üzerine akrilik ve yağlıboya eseri yer alıyor. Sergi, 25 Nisan 2015 tarihine kadar Pazar günü hariç her gün 10:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

KAV SANAT GALERİSİ

Turan Güneş Bulvarı Konrad Adenauer Cad. No: 61 06550 Yıldız Çankaya Ankara Telefon: +90.312.491 22 32    Faks: +90.312.491 22 21                         www.kavakfi.org.tr   –  kavsanatgalerisi@kavakfi.org.tr

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.