Sanatta Genç Etki 17

Ankara’da ilgiyle takip edilen KAV Genç Sanat, yine 3 genç ve başarılı sanatçının katıldığı yeni bir sergiyle sanatseverleri buluşturmaya devam ediyor.
31 Mart – 25 Nisan 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Genç Etki 17 / Tripart 17 sergisinde Giray İlker Başaran, Medine İrak ve Tolga Yurtözveri’ ye ait eserler yer alıyor.

Giray İlker Başaran, günümüzün önemli sorunlarından olan insan-doğa ilişkisini sorgulayıp, bu sorunu doğadan edindiği kesitleri kullanarak izleyiciyle buluşturuyor. Medine İrak, yaptığı çalışmalarda belirlediği imgeleri, tuval üzerine dökerek cismin gerçeklik üzerindeki etkisini sanat yoluyla sorguluyor… Tolga Yurtözveri ise hayatın içinden edindiği tecrübeleri çeşitli kavramlarla özdeşleştirerek hayata dair söylemlerini aktardığı taş heykeller ile sanatseverleri bir araya getiriyor.

Kılınçarslan Eğitim, Kültür ve Sanat Vakfı (KAV), kültür ve sanata katkı sağlamak amacıyla 2011 yılında kurulmuş ve kurulduğu günden bu güne dek bu amaca hizmet etmek için birçok etkinlik düzenlemiştir. KAV bünyesindeki KAV Genç Sanat, sergilerden elde ettiği geliri maddi olanaklardan yoksun ancak başarılı olan öğrencilere aktarmakla birlikte 35 yaş altı genç ve yetenekli sanatçılara destek veren tek sanat galerisi olma özelliğini de bünyesinde barındırıyor.

“Genç Etki 17 / Tripart 17” sergisi 25 Nisan 2015 tarihine kadar Pazar günleri hariç her gün                  10:00 – 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

KAV GENÇ SANAT / KAV YOUNG ART Turan Güneş Bulvarı Konrad Adenauer Cad. No: 61/A 06550 Yıldız Çankaya Ankara Telefon: +90.312.491 22 32                                       Faks: +90.312.491 22 21  www.kavakfi.org.tr   kavgencsanat@kavakfi.org.tr

 

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.