Kazdağları için Kadıköy’de konser

Kazdağları’nda çevre ve doğa felaketine simge olan Kanadalı altın şirketini protesto etmek ve konuya olan duyarlılığı canlı tutmak amacıyla Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda konser düzenlenecek.

Kazdağları için Kadıköy’de konser

Kazdağları için Kadıköy’de konser düzenleniyor. Yoğurtçu Parkı konsere ev sahipliği yapacak. Kadıköy’deki Kazdağları konserinde Kardeş Türküler, Yeni Türkü, No Land, Ne Münasebet, Erkut Küçükşahin ve Salih Yılmaz sahnede olacak.

Kadıköy Yoğurtçu Parkı yarın (5 Ekim Cumartesi) saat 17.00’de Kazdağları konserine ev sahipliği yapacak. Kanada merkezli Alamos Madencilik şirketi tarafından Kazdağları’nda maden aranmasının yol açacağı doğa tahribatına dikkat çekmeye çalışan ‘Kazdağları İstanbul Dayanışması’ konser düzenliyor.

Kazdağları İstanbul Dayanışması konser için yaptığı çağrıda Kazdağları Kirazlı mevkiinde, siyanürle altın aramak için 2.000 dönümde binlerce ağaç kesildiğini hatırlattı. Açıklamada “Cehennem çukurları kazıldı, binlerce ağaç ise kesilmek için sırasını bekliyor. 5 Ekim Cumartesi Günü Kadıköy Yoğurtçu Parkı’nda “Alamos Gold’a dur” demek için buluşuyoruz. Sanatçı dostlarımızın katkısıyla gerçekleştireceğimiz etkinlikte sesimiz hep birlikte bir kez daha yükselteceğiz ve şirketin 13 Ekim’de yenilenecek ruhsatının iptalini talep edeceğiz.” denildi.

Ruhsatı 13 Ekim’de yenilenecek olan Kanadalı şirkete “dur” demek için yapılacak olan etkinliğe çok sayıda sanatçı, yazar ve çevre aktivisti de destek verecek.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.