Kırmızı Kedi’nin kedisi çok sevimli

Kırmızı Kedi Yayınevi’nin kedisi Barış sosyal medyada çok sevildi. Yayınevinin kurumsal instagram hesabından Barış’ın maceraları paylaşılıyor. Bu paylaşımlar video olarak hazırlandı. İşte o video…

Kırmızı Kedi’nin kedisi çok sevimli. Kırmızı Kedi Yayınevi’nin sosyal medya paylaşımları dikkat çekiyor. Yayınevi çalışanlarının adını ‘Barış’ koyduğu sevimli kedi sosyal medyada da çok sevildi. Kırmızı Kedi Yayınevi kurumsal instagram hesabından Barış’ın maceraları paylaşılıyor.

Kırmızı Kedi Yayınevi adına uygun bir şekilde kedileri çok seviyor. Minik sevimli “Barış” adlı kedinin maceralarını instagram hesabından paylaşıyorlar. @kirmizikediyayinevi kullanıcı adıyla yayınevinin kurumsal hesabını takip edenler Barış’ın maceralarını izlemekten keyif alıyorlar.

Yayınevleri sosyal medya üzerinden okurlarına ulaşmaya çabalıyor. Yeni çıkan kitaplarla, yazarlarla ilgili görsellerle paylaşımlar yapıyorlar. Yazarların imza günlerini hatırlatıyorlar. Fuarlara katılamları ile ilgili bilgileri paylaşıyorlar. Ancak okurlarla hayatın başka alanlarıyla ilgili paylaşım yaparken zorlanıyorlar. Çünkü kurumsal duruşlarına uygun davranmaya çalışırken, hayatın diğer alanlarına temas etmek kolay da olmuyor. 

Ancak Kırmızı Kedi Yayınevi, ismiyle örtüştüğü için Barış’ın maceralarını okurlarını paylaşıyor. Barış’ın keyifli zamanlarını, arkadaşlarını, komşularını da instagram hesabından okurlara ulaştırıyorlar. Yılmaz Özdil’in komşu kedi Dilek’i seven fotoğrafı da paylaşılıyor, Rıfat Ilgaz’ın duvardaki fotoğrafının önündeki sıcak görüntü de… Kimi dostların ziyaretlerinde Barış’ı kucaklarına almaları da takipçilere ulaştırılıyor, kitaplar arasında uyuyan kedi arkadaşları da sevimli bir anı olarak ekrana düşüyor.

BARIŞ SURİYE’DEKİ SAVAŞTAN GETİRİLDİ

Sevimli kedi Barış’ın hayat macerası da hayli dikkat çekici. Barış, Suriye’deki savaştan ülkemize getirildi. Türkiye’in El Bab’daki operasyonu sırasında görev yapan Uzman Çavuş Ömer Özkan, minik kediyi bulmuş ve adını ‘Barış’ koymuştu. O zamanlar Barış sekiz aylık bir yavruydu. 

Gaziantep’teki Canlı Hayatını İyileştirme Derneği’ne (CAHİDE) getirilen ‘Barış’a çok sayıda hayvansever talip olmuştu.  Talipleri büyük bir titizikle inceleyen dernek yöneticileri, sonunda İstanbul’daki Kırmızı Kedi Yayınevi’nin sahibi Haluk Hepkon’da karar kılmıştı. Barış, o günden beri yayınevinin penceresinden İstanbul Boğazı’nı ve martıları seyrederek yeni hayatını sürdürüyor. 

Bu hesapta yayınlanan bazı video ve fotoğraflarla hazırlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz. 

 

Hazırlanan videonun içerik metninde şu ifadeler yer alıyor:

KIRMIZI KEDİ

Kırmızı Kedi Yayınevi adına uygun bir şekilde kedileri çok seviyor. Minik sevimli “Barış” adlı kedinin maceralarını instagram hesabından paylaşıyorlar. @kirmizikediyayinevi kullanıcı adıyla yayınevinin kurumsal hesabını takip edenler Barış’ın maceralarını izlemekten keyif alıyorlar.

Kırmızı Kedi Yayınevi, memleket için faydalı kitaplar basmaya devam ediyor. Edebiyat değeri yüksek yazarların kitaplarını yayımlamayı sürdürüyor. Yılmaz Özdil, Ahmet Şık gibi yazarların kitapları Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkıyor. Çınar Yayınları artık Kırmızı Kedi çatısı altında… Rıfat Ilgaz’ın eserleri Kırmızı Kedi çatısından okurlara ulaşıyor.

Kırmızı Kedi Yayınevi’nin kedisi Barış da ‘kırmızımsı’… İsmi de anlamlı.

Zaman zaman yayınevine yönelik saldırılar oldu. Fakat yayınevinin dna’sı geçmişten gelen mücadeleci bir yapıya sahip. Muhalif eserler basmayı seviyorlar. Tıpkı bir kedi gibiler. Sıcak, sevimli ama bir o kadar da ‘karakterli’…

Kırmızı Kedi Yayınevi’nin sevimli Barış’ını izlerken yayınladıkları kitapları da incelemenizi öneririz.”

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.