Kitap fuarında Türkiye Yayıncılar Birliği panelleri

08.11.2018
A+
A-

Türkiye Yayıncılar Birliği, 37. Uluslararası İstanbul Kitap fuarında dikkat çekici konu başlıklarıyla paneller düzenleyecek.

TÜYAP 37. Uluslararası İstanbul Kitap fuarında Türkiye Yayıncılar Birliği panelleri düzenlenecek. Dikkat çekici konu başlıkları ile düzenlenecek olan panellerde yayıncılıkla ilgili önemli konular, alanında uzman isimlerle tartışılacak. 

Türkiye’deki yayıncıları ve yayın dağıtımcılarını temsil eden Türkiye Yayıncılar Birliği, panelleri TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile birlikte düzenleyecek.  37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenecek. 

Panellerde sabit kitap fiyatı ve okuma kültürü üzerine iki dikkat çekici konu olacak. Bu başlıkların yanı sıra illüstratörler ve yayıncıları bir araya getirecek bir buluşma da düzenlenecek. 

Türkiye Yayıncılar Birliği ülkemizi Uluslararası Yayıncılar Birliği’nde (International Publishers Association–IPA) temsil eden tek üye kuruluş. Türkiye Yayıncılar Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı ise Kenan Kocatürk tarafından yürütülüyor.

Türkiye Yayıncılar Birliği, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile birlikte düzenlediği 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda yine, yurt dışından konukların davetli olduğu ve yayıncılık alanında önemli konuların tartışılacağı uluslararası etkinliklerle yer alıyor.

11 Kasım Pazar günü Fransız Kültür Merkezi’nin desteğiyle Güçlü ve Çeşitli Bir Piyasa İçin Sabit Kitap Fiyatı: Fransa Örneği paneli düzenlenecek. Frankfurt Kitap Fuarı’nın desteğiyle ise Okuma Kültürü ve Eğitim-Öğretim Kurumlarındaki Uygulamalar: Almanya Örneği panelini gerçekleştirilecek. 

13 Kasım Salı günü ise Türkiye Yayıncılar Birliği, TÜYAP iş birliğinde illüstratörler yayıncılarla bir araya gelecek. 

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 10-18 Kasım 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olan TÜYAP 37. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı; hafta sonu 10.00-20.00, hafta içi ve 18 Kasım’da ise 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.