Kız Kardeşler Berlin Film Festivali’nde yarışacak

11.02.2019
A+
A-

Kız Kardeşler filminin fragmanı ve afişi yayınlandı. 69. Berlin Film Festivali’nin ana yarışma bölümüne katılmaya hak kazanan ilk Türk filmi olan Kız Kardeşler, Altın Ayı Ödülü için yarışacak.

Kız Kardeşler Berlin Film Festivali’nde yarışacak

Kız Kardeşler Berlin Film Festivali’nde yarışacak. Kız Kardeşler filminin fragmanı yayınlandı. Filmin dünya prömiyeri bugün (11 Şubat 2019) Berlinale Palas’ta yapılacak.

Kız Kardeşler, 8 yıl sonra Türkiye’den Berlinale ana yarışma bölümüne katılma başarısı gösteren ilk film oldu. Kız Kardeşler, Altın Ayı ödülü için yarışacak.

7-17 Şubat 2019 tarihleri arasında düzenlenecek 69. Berlin Film Festivali Altın Ayı jürisine ünlü oyuncu Juliette Binoche başkanlık edecek.

Tepenin Ardı ve Abluka filmleriyle tanınan Emin Alper’in yönettiği Kız Kardeşler’in fragmanı yayınlandı. Filmin başrollerinde Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Müfit Kayacan ve Kubilay Tunçer’in yer alıyor.

Kız Kardeşler filminin konusu

Film, adından da anlaşılacağı gibi üç kızkardeşin hayat macerasını aktarıyor. Kız kardeşler annelerinin ölümünün ardından kasabaya besleme olarak verilir. Yıllar sonra köylerine geri dönerler. Döndüklerinde birbirleriyle yüzleşirler. Film bu yüzleşmeyi derin olarak seyirciye aktarıyor.

Emin Alper, yönetmenliğini yaptığı Tepenin Ardı filmi ile Berlin Film Festivali’nin Forum bölümünde Caligari Ödülü kazanmıştı. İkinci filmi Abluka ile ise Venedik Film Festivali’nin Ana Yarışması’nda Jüri Özel Ödülü almıştı.

Emin Alper’in Kız Kardeşler filmi 2019’da Türkiye’de vizyona girecek.

Kız Kardeşler filminin fragmanı

 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.