Netflix’in Fatih Sultan Mehmet’i Cem Yiğit Üzümoğlu

11.02.2019
A+
A-

Ottoman Rising dizisinde Fatih Sultan Mehmet’i Cem Yiğit Üzümoğlu canlandıracak. Netflix’in yeni Türk filmi projesi Ottoman Rings için hazırlıklar sürüyor.

Netflix’in yeni dizisinde Fatih Sultan Mehmet’i Cem Yiğit Üzümoğlu canlandıracak. Ottoman Rising adlı dizide Tuba Büyüküstün’ün rol alacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi de filmde Fatih Sultan Mehmet’i canlandıracak isim olarak Cem Yiğit Üzümoğlu adı açıklandı. 

Dünyaca ünlü dizi film platformu Netflix, Türkiye’deki izleyici sayısını arttırmak için yeni projeler üretiyor. Ottoman Rising, Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini işliyor. Dizide Fatih Sultan Mehmet’in hayatı ve İstanbul’un fethi yer alacak. 

Ottoman Rising için hazırlıklar devam ediyor. 

Filmin merkezinde Fatih Sultan Mehmet’in hayat hikayesi yer alıyor. Film belgesel ve kurmaca türlerini harmanlayarak dizi halinde ekrana gelecek. Ottoman Rising’in yönetmeni Emre Şahin.

Film sadece Türk seyirciye değil, diğer ülkeler için de hazırlanıyor. İngilizce olarak ekrana gelecek olan Ottoman Rising’de Tuba Büyüküstün, Mara karakterini canlandıracak. 

Fatih Sultan Mehmed’i oynayacak olan Cem Yiğit Üzümoğlu, “Adı Efsane” ile “Hakan: Muhafız” dizilerinde rol almıştı. 

Filmin çekimleri önümüzdeki mart ayında başlayacak. 6 bölüm halinde yayınlanacak olan Ottoman Rising’de Cem Yiğit Üzümoğlu Fatih Sultan Mehmet’i canlandırırken, Tuba Büyüküstün ise Fatih’in üvey annesi Mara Hatun rolünde ekrana gelecek.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.