Köksal Ekinci Suskun Gönül albümü ile

22.08.2020
A+
A-

Köksal Ekinci “Suskun Gönül” albümü ile müzikseverlerle buluştu. Evrenin harmonisini, gökkuşağının renkleri eşliğinde müziğine yansıtmaya gönül veren Köksal Ekinci, ikinci albümü “Suskun Gönül” ile müzikseverlerle buluşuyor.

Albümde Ajda Pekkan’ın ünlü şarkısı “Dile Kolay” orijinal sözlerine sadık kalınarak “Kalbim’in Şarkısı” olarak yer alıyor. Yıldızlara paralel yaptığı şarkılarla dikkat çeken şarkı yazarı, müzisyen Köksal Ekinci’den yaz bitmeden, Aslan burcunda gerçekleşen yeni ay ile sımsıcak duygularla bezeli bir albüm geldi. Ekinci’nin “Güneş’in Kalbi”nden sonra bu çıkarttığı ikinci albüm oldu.

“Suskun Gönül” şarkısını 21 Ağustos’ta müzikseverlerle paylaşan sanatçı albümün genel konseptini “Gönül, Türkçe’nin en derin kelimelerinden biri, kalbe hayat katan ve yaşamın en öz, en katıksız saf bilinç halidir aslında. Tasavvuf felsefesinde de gönül bütün duygu, düşünce, bilinç, sezgisellik ve kavrayışın, yani benliğin şekillenmesi ve geliştirilmesinde en önemli etken kabul edilir. Ve insanlar gönül rehberliğinde ancak, gerçeğe ulaşılabilir. Aklımız duygularla elde edilen bilgileri anlatırken, gönül ustalık ve derin bir kültürel zenginlik ile kazanılan bilgilerin kaynağıdır. Suskun Gönül de, uzun zamandır sessiz kalan kalplerin şarkı söyleme zamanının geldiğini anlatıyor” şeklinde özetledi.

Suskun Gönül ve Kalbim’in Şarkısı isimli 2 yeni şarkıyı müzikseverlerin beğenisine sunan Köksal Ekinci, albümde bu 2 şarkının 3’er versiyonunun dinleyicileri için uzun bir çalışma sürecinde hazırlandığını belirtti.

“Kalbim’in Şarkısı” ise hep kendi yazdığı şarkı sözleriyle dinlemeye alıştığımız sanatçı için, ayrı bir önem taşıyor. İlk kez kendi besteleri dışında bir eser seslendiren şarkıcı, İranlı ünlü besteci Faramarz Aslani’nin dillerden düşmeyen “Age Ye Rooz” şarkısını, Shida Çetinkaya tarafından aslına uygun olarak çevirisi yapılan sözlerle seslendirerek bir ilke daha imza attı. Şarkıyı daha önce Ajda Pekkan ve Deniz Seki, Fikret Şenes sözleriyle yorumlamıştı.

Herkes gibi büyük bir sevgiyle dinlediği bu parçanın nostaljik bir önemi olduğunu da vurgulayan Ekinci, “Anılarımızı en güzel halleriyle canlandıran, kuşak farkını ortadan kaldıran bu büyülü parçayı dinlerken, içimden bir ses sözlerinin sanki daha farklı olduğunu fısıldıyordu. Fikret Şenes sözleri tabi ki muhteşemdi. Bunun yanında içimdeki sesin İranlı arkadaşımla yollarımızı birleştirmesiyle “Kalbim’in Şarkısı”na vardım” dedi.

Albümdeki 6 şarkının prodüktörlüğünü ve aranjörlüğünü, genç kuşağın en önemli müzisyen, şarkıcı ve bestecilerinden biri olan Alper Gemici üstlendi. Şarkıların mixleri, yine adından sıkça sözettiren müzisyen İlkay Dinsever tarafından yapıldı. Mastering ile de ünlü isim Evren Arkman albüme katkı sağlayan müzisyenlerden.

 

Suskun Gönül klibini izleyebilirsiniz

 

 

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.