Köksal Ekinci Yeni Dünya albümü ile değişime davet ediyor

09.09.2020
A+
A-

Köksal Ekinci “Yandım, yandık… Her bir dünyada… Yeniden doğdum ben bu dünyada… ” sözleriyle, dinleyicilerini yıldızların rehberliği eşliğinde düşündürdüğü, sorgulattığı bir yeniden doğuş yolculuğuna çıkartıyor. 

Köksal Ekinci Yeni Dünya albümü ile değişime davet ediyor. Söz yazarı ve müzisyen Köksal Ekinci, davetini pandemi süreci üzerinden yapıyor. Sanatçının pandemi süreciyle de şekillenen, dünyamızın durumunu bir sanatçı duyarlılığıyla işlediği 3 şarkıdan oluşan “Yeni Dünya/Coxa” adlı albümünü müzikseverlerle buluştu. 

Köksal Ekinci “Yandım, yandık… Her bir dünyada… Yeniden doğdum ben bu dünyada… ” sözleriyle, dinleyicilerini yıldızların rehberliği eşliğinde düşündürdüğü, sorgulattığı bir yeniden doğuş yolculuğuna çıkartıyor. 

Köksal Ekinci, gökyüzünün şifasını notalara nakşeden şarkı yazarı ve müzisyen olarak tanınıyor. Sanatçının sonbahar için hazırladığı üç şarkıdan oluşan Yeni Dünya / Coxa albümü müzikseverlerle buluştu.

Köksal Ekinci, astro-müzik kavramını hayatımıza kısa sürede yerleştirerek dijital platformlarda yaptığı yayınlarla geniş bir dinleyici kitlesine ulaştı. Ekinci, retro harekette olan Mars, Saturn, Uranüs ve Pluto gezegenlerinin temalarını içeren şarkılarını,  dinleyicilerin merakla beklediği bir video eşliğinde yayına sundu.

Köksal Ekinci Yeni Dünya / Coxa şarkısıyla her geçen gün bozulmakta olan Dünya’nın ekolojik sosyolojik ve ekonomik yapısına dikkat çekiyor. Ancak bunu yaparken özellikle pandemi sürecinden sonra yaşanan olaylar üstünden ve kadim zamanlarda önemli mesajları iletmekle görevli olduğu bilinen yıldızlarından biri olan Coxa’nın da temsil ettiği kavramlar ile birlikte “yeniden doğuş” temasını,  şarkıcının kendi ruhsal yolculuğunu ve bilinç sıçrayışlarını samimi, içten bir söz ve melodiyle anlatıyor.

Ayrıca albümde yer alan enstrümantal parça Mavi/Arcturus (Swati) şarkısıyla, uzun zamandır duymayı özlediğimiz klasik müzik bestelerine de göz kırpan modern bir soundun örneği, Köksal Ekinci’nin hedeflediği müzikal açılımları yansıtan bir ilk olarak dikkat çekiyor.

Albümde yer alan 3 şarkının aranjörlüğünü, son yıllarda adından sıkça söz ettiren başarılı müzisyen İlkay Dinsever yaptı. Mastering ünlü isim Evren Arkman tarafından yapıldı.

Albüm videoları, yaratıcı, sıradışı ve ses getiren tasarımlarıyla öne çıkan sanat yönetmeni Anıl Çezik ve Koray Pezukoğlu tarafından tasarlandı.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.