Korona virüse karşı önlem çatıda konser

Korona virüs nedeneyile kültür sanat faaliyetlerinde büyük bir aksama yaşanıyor. Almanya, ektinlikleri yasaklayan ülkelerden biri. Buna karşı Dresden Senfoni Orkestrası dikkat çekici bir çözüm buldu. Sanatçılar çatıya çıkarak konser verdi.

Korona virüse karşı önlem çatıda konser. Korona virüs hayatımızda çok şeyi değiştirirken kültür sanat dünyamızda her gün yeni bir gelişmeyi öğreniyoruz. Bu kez Almanya’dan ilgi çekici bir haber geldi. 

Dresden Senfoni Orkestrası korona virüse karşı önlem olarak çatıda konser verdi.

Almanya da pandemi nedeniyle birçok kültür sanat etkinliğinin düzenlenmesini yasakladı. Buna karşı Dresden Senfoni Orkestrası dikkat çekici bir çözüm üretti.

Dresdenlilere bir sürpriz yapan Dresden Senfoni Orkestrası’nın 33 müzisyeni bir çatıya çıkarak konser verdi. 

Almanya’da Dresden Senfoni Orkestrası’nın 33 müzisyeni, hafta sonu corona virüs önlemleri çerçevesinde bir çatı konser verdi.

Müzisyenler, Alman besteci Markus Lehmann-Horn’un ‘Himmel uber Prohils eserini seslendirdi.

Konserin alışılmadık formatı, çevre binalardaki balkon ve pencereleri dolduranların yanı sıra meydana güvenli sosyal mesafe kuralı gözetilerek konulan sandalyelerde oturan müzikseverlerin uzun bir aradan sonra ilk kez canlı bir performansın tadını çıkarmasına olanak sağladı.

Corona virüs salgını vakalarında gözlenen artış nedeniyle Almanya genelinde birçok kültürel etkinlik iptal edildi.

Berlin hükümeti, halka açık büyük çaplı toplantıların yasaklanması da dahil olmak üzere hastalığın yayılmasını engellemek amacıyla çok sayıda kısıtlama getirdi.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.