Kozmik Yaralar yeniden sahnede

03.04.2019
A+
A-

Kozmik Yaralar adlı oyun yeniden tiyatro seyircisi ile buluşuyor. Miray Beşli ve Yusuf Akgün’ün rol aldığı oyun SahneBeşiktaş’ta…

Kozmik Yaralar yeniden sahnede

Kozmik Yaralar yeniden sahnede tiyatro seyircisiyle buluşuyor. Kozmik Yaralar adlı tiyatro oyunu, Lucie Lue’nin yazdığı Brilliant Traces oyunundan uyarlandı.

Oyun, Siyah Beyaz ve Renkli prodüksiyonu olarak sahneleniyor. ‘Kozmik Yaralar’ Yusuf Akgün ve Miray Beşli Çapa başrolleriyle SahneBeşiktaş’ta izleyicisiyle buluşuyor.

Kozmik Yaralar’ın yönetmenleri Güneş Sayın ve Çağrı Şensoy. Miray Beşli ve Yusuf Akgün’ün başrollerini paylaştığı Kozmik Yaralar 12, 26 ve 27 Nisan’da tiyatro severler için yeniden sahneleniyor.

Sahne ve kostüm tasarımı Zeynep Erdem’e, oyunun ışık tasarımı Emir Uğurçağ’a ait.

Oyun, uzay boşluğunda travmaların bir araya getirdiği iki insanı konu alıyor. İki kozmik yaralının kaçış öyküleri sahneleniyor. Biri kendini toplumdan soyutlayan, diğeri de kozmik yarasına yokmuş gibi davranarak yaşayan iki farklı insan… Bu iki insanın perspektifinden kozmik yaralarından kaçış öyküleri izleyiciye aktarılıyor.

Aynı kıtanın iki ayrı ucundan, iki yaralı insan Harry ve Rossanna, Alaska’da bir ahırda karşı karşıya gelir. Birbirlerinin bütün yaralarını açıkça görürler. Halbuki Harry ve Rossanna yaralarından saklanmak için bir odadadır. Onlar tamamen tesadüf eseri odada karşılaşır. Hiçliğin ortasında bütün yaralarını görürler.

“Aslında kanama durmuştur, yara aktif değildir. Yani öyle bakarken içinizin kalkacağı türden değil. Ama öyle bir haldedir ki, yanma, irin, ince sızı, sürekli kaşınıp duran, incecik yara kabuğunun altında, bütün potansiyelleri ile yaşamaya devam eder, kanamanın pusuda olduğunu bilirsin.”

“Vücudumun her yeri yara izleriyle dolu. Yüzlerce! Vücudumun her yanını yıldızlar sarmış gibi.”

O zaman kozmik yara izleri hayatın ışığıyla buluşur. Ve belki iyileşir bile.

Oyun künyesi:

Yönetmenler: Güneş Sayın ve Çağrı Şensoy
Sahne ve Kostüm Tasarımı: Zeynep Erdem
Işık Tasarımı: Emir Uğurçağ
Yönetmen Yardımcıları: Devrim Selen Güner ve Kadir Yıldırım
Yapım Asistanı: Çağıl Geylan

 
Adres: Sinanpaşa Mah. Leşker Sok. No:4 BEŞİKTAŞ

Pelin Çite
Pelin Çite
İki yumurta kıramayıp koltuğunun altında 5 kitap taşırken, otobüste ayakta okuyanlardan. Hızlı okuma ve hızlı yazma kurslarını ortaokulda tamamlamış. ABD’de sinema eğitimi aldı. Eski film koleksiyonu yapmayı seviyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.