Selda Bağcan’ın hayatı film oluyor

03.04.2019
A+
A-

Selda Bağcan belgesel filmi çekiliyor. Türkiye’nin dünya çapında ünlü sesi Selda Bağcan’ın hayatı belgesel film olarak çekiliyor.

Selda Bağcan’ın hayatı film oluyor

Selda Bağcan’ın hayatı film oluyor. Filmin yönetmeni ABD’li Amber İşbilen. Selda Bağcan’ın konserlerinde dört yıldır filmle ilgili çekimler yapıldığı ve çalışmanın sonuna gelindiği belirtiliyor. 

Selda Bağcan’ın hayatı hem belgesel film oluyor. Selda Bağcan filminin yönetmeni ABD’li Amber İşbilen, dört yıldır sanatçının Türkiye ve dünyada verdiği konserlerde çekim yaptı. Belgeselde kullanılacak olan bu çekimler tamamlandı. 

Türkiye’nin dünya çapında ün kazanan özgün sesi Selda Bağcan, belgesel film ile sinemaya gelecek. Selda Bağcan belgesel filmi sanatçının hayatını, halk röportajları ve uzmanların görüşleri ile seyirciye aktaracak. 

Selda Bağcan filmi festivallerde gösterime girecek. Yönetmen Amber İşbilen’in filmle ilgili sponsor aradığı belirtiliyor. Belgeselde Selda Bağcan’ın hayatına dair bilinmeyenler, özel kesitler de yer alacak. 

Selda Bağcan’ın hayatı ikinci kez film olarak çekiliyor. 1971 yılında da ‘Adaletin Bu Mu Dünya” adıyla bir belgesel çekilmişti. Selda Bağcan, filmle ilgili şunları söyledi: “1971 yılında yapılan ‘Adaletin Bu Mu Dünya’ arada kaynayıp gitti. Açıkçası iyi proje değildi. Eğer şimdi iyi bir şey olursa, olağanüstü bir hayatım var” dedi. Sanatçı, “Sizi kimin canlandırmasını istersiniz?” sorusuna, “Bunu hiç düşünmedim. Ama kıvırcık saçlı biri oynayabilir” cevabını verdi. 

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM