Kristal Kelepçe Ödülleri 2019 sahiplerini buldu

Yılın Polisiye Romanı dalında Kristal Kelepçe Ödülü Yaprak Öz’ün Farahnaz’ın Çiçeği adlı romanına değer bulundu. POYABİR tarafından polisiye edebiyat dalında yapılan değerlendirmeler sonucunda Ahmet Ümit’e “Büyük Usta” Kristal Kelepçe Ödülü verildi.

Kristal Kelepçe Ödülleri 2019 sahiplerini buldu. Türkiye Polisiye Yazarları Birliği (POYABİR) tarafından verilen Kristal Kelepçe Ödülleri 2019 töreni 5 Ekim Cumartesi gecesi Caddebostan Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

“Yılın Polisiye Romanı” dalında “Farahnaz’ın Çiçeği” adlı eseriyle Yaprak Öz Kristal Kelepçe Ödülü sahibi oldu. 

Kristal Kelepçe Ödülleri 2019 ödül gecesi polisiye edebiyatının önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

Kristal Kelepçe Ödülleri 2019 için düzenlenen ödül gecesinin sunuculuğunu oyuncu Ayşe Erbulak üstlendi. Kristal Kelepçe Ödülleri’nde Ahmet Ümit “Büyük Usta” ödülüne layık görüldü. Ahmet Ümit Kristal Kelepçe Ödülü’nü “Büyük Usta” seçilerek aldı. 

Sevin Okyay’a polisiye edebiyata katkılarından dolayı “Onur Ödülü” verildi. (Soldan) Yaprak Öz ve Sevin Okyay.

Türkiye’de polisiye edebiyata yaptıkları büyük katkılarından dolayı Sevin Okyay ve Erol Üyepazarcı “Onur Ödülü” ile alkışlandılar. 

Ahmet Ümit Kristal Kelepçe Ödülleri’nde “Büyük Usta” ödülüne değer bulundu.

Türkiye Polisiye Yazarları Birliği Başkanı Algan Sezgintüredi gecede bir konuşma yaptı. Sezgintüredi, polisiye edebiyatın son yıllarda büyük bir çıkış yaşadığını belirtti ve “Bu ödüllerin polisiye yazarları ve yazar adaylarını teşvik etmeyi amaçladığını ve etkinliğin gelenekselleşmesinin hedefliyoruz” dedi. 

Kristal Kelepçe Ödülleri’nin gelenekselleşmesi hedefleniyor.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.