Kral Şakir Korsanlar Diyarı sinemada büyükleri de salona sokuyor

Varol Yaşaroğlu’nun Mayıs 2016’da ilk kez çocuklarla buluşturduğu Türk kahraman Kral Şakir, yeni animasyon filmiyle vizyona girdi. Kral Şakir Korsanlar Diyarı animasyon filmini sadece çocuklar değil ebeveynler de bilet alıp izliyor.

Kral Şakir Korsanlar Diyarı sinemada büyükleri de salona sokuyor

Kral Şakir Korsanlar Diyarı sinemada büyükleri de salona sokuyor. Çocukların fenomeni Kral Şakir ikinci filmi ile sinemada… İlki Kral Şakir Oyun Zamanı olan serinin ikincisi Kral Şakir Korsanlar Diyarı.

Kral Şakir Korsanlar Diyarı 4 Ekim’de vizyona girdi. Filmi sadece çocuklar izlemiyor. Büyükler de film için bilet alıyor. Normalde bu tür filmlere aileler çocuklarını bırakır ve AVM’de gezinti yaparlar. Ancak Kral Şakir Korsanlar Diyarı bu kuralı yıkıyor. Kral Şakir Korsanlar Diyarı sinemada büyükleri de salona sokuyor. Kral Şakir’in animasyon maceraları izleyenleri kahkahaya boğuyor.

Varol Yaşaroğlu tarafından yaratılan Kral Şakir karakteri Mayıs 2016’da çocuklarla buluşmuştu. Animasyon karakter olarak yaratılan Kral Şakir, maceralarının yer aldığı kitapları da çok beğenildi. Hızla bir fenomen haline geldi. 6-11 yaş grubuna hitap eden Kral Şakir, büyüklerin de sevgilisi oldu. Evlerde aileler birlikte Kral Şakir’in maceralarını izliyor. Kral Şakir’in çizgi filmleri sadece Türkiye’de değil 18 farklı ülkede de yayınlanıyor.

Kral Şakir serisinde şu anda 6 kitap bulunuyor. Yedinci kitap yolda. Türkiye’de en çok satan çocuk kitabı olarak biliniyor. 

Her bir karakterinin ayrı bir hayran kitlesi bulunuyor. Kral Şakir, televizyonda çizgi film, tiyatroda oyun ve şimdi de ikincisiyle sinemada film olarak hayatımızda ilerliyor. “Kral Şakir” bir marka olmayı başardı. Ayakkabısı, çantası, kıyafeti, oyuncakları ile çocukların hayatında büyük bir yer kaplıyor. 

Şimdi Kral Şakir’in ikinci animasyon filmi sinemada… 4 Ekim’de vizyona giren Kral Şakir Korsanlar Diyarı filmi yeni bir macerayı anlatıyor. Varol Yaşaroğlu,  “Kral Şakir Korsanlar Diyarı” filminde hepimizin en önemli ihtiyacı olan sevgiye vurgu olduğunu söylüyor

Kral Şakir nereli? 

Kral Şakir nereli? Türkiye’den dünyaya yayılan çizgi karakter Kral Şakir nereli? Memleketi neresi? Aslan ailesinin şehir hayatındaki maceraları ekrana ve sinemaya geliyor. Ancak çocuklar soruyor “Kral Şakir nereli?” . Bu sorunun cevabını Varol Yaşaroğlu veriyor.

Varol Yaşaroğlu, Kral Şakir’in bir aslan ailesinin maceralarını anlattığını belirterek “Bir aslan ailesinin şehirdeki hayatını işliyoruz. Kral Şakir’in yaşadığı yer Ortaköy. Bizim ofisimiz de Ortaköy’de. Bundan yola çıktık. Hatta dikkat edililirse oradaki kimi cumbalı evleri, dar sokakları örnek aldık. Hatta filmde Boğaz Köprüsü de görülüyor.”

Büyükler Kral Şakir’i neden sevdi

Türk kahramanı Kral Şakir animasyon film olarak ikinci macerasıyla sinemada. Kral Şakir Korsanlar Diyarı animasyon filmine büyükler de bilet alıp çocukları ile birlikte izliyor. Neden mi? Varol Yaşaroğlu’na göre “Çünkü Kral Şakir bir Türk ailesinin bireyi. Yani orada bir Türk ailesi var. Kahramanlarımız Türk. Geleneksel Türk isimlerini kullandık. Türk ailesinin sıcaklığı var. Bu nedenle çocuklar ve büyükler filmi birlikte izliyor.”

Kral Şakir Korsanlar Diyarı filminin konusu

Meraklı ve zeki bir tip olan Kral Şakir’in yeni macerası da hayli eğlenceli. Kral Şakir Korsanlar Diyarı filminin konusu İstanbul’dan Bermuda Şeytan Üçgeni’ne uzanan bir macerayı ele alıyor.

Şehre yaklaşmak üzere olan tarih öncesine ait bir yaratık vardır. Bu yaratığı durdurmak için Kral Şakir ve ailesi zorlu bir maceraya atılır. Şehir büyük bir tehlike ile karşı karşıyadır. Tarih öncesi yaratık okyanusun en dibinden çıkmış ve Kral Şakir’in yaşadığı şehre gelmek üzeredir.

Yaratığı durdurabilecek tek şey altın bir savaş topudur. Yaratık şehre ulaşmadan önce onu etkisiz hale getirilmelidir. Şakir ve ailesi, savaş topunu bulmak için yola koyulur.

Ancak yolda işler pek de planlandığı gibi gitmez. Kral Şakir ve ailesi kendilerini Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeki gizemli bir kürenin içinde bulur.

Bu gizemli bölge, daha önce onların görmediği bir evrene aittir. Korsanların kol gezdiği, canavarların yaşadığı fantastik bir evrene adım atan Şakir ve ailesi, karşılarına çıkan engelleri aşıp, tarih öncesine ait dev yaratığı durdurabilmek için altın savaş topunu bulmayı başarabilecek midir?

Kral Şakir Korsanlar Diyarı fragmanı

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.