Küçük İskender kanser tedavisi ve ölmeme günü

Ünlü şair Küçük İskender, kanser tedavisi görüyor. Bodrum’da annesi ile birlikte yaşayan sosyal hayattan uzak duran Küçük İskender uzun bir süre sonra ortaya çıktı. Sevenleri onu böyle görünce elbette mutlu oldu. Biz de ünlü şaire acil şifalar dileyerek, Can Bonomo tarafından paylaşılan fotoğrafı sizlere sunuyoruz.

Küçük İskender kanser tedavisi ve ölmeme günü

Küçük İskender kanser tedavisi görüyor. Uzun süredir Bodrum’daki evinde yaşıyor. Hastalığını atlatıp şifa bulmaya çalışan ünlü şair Küçük İskender uzun süre sonra sosyal alanda görüldü. 

Ünlü şair Küçük İskender kanser teşhisi ile tedavi altına alınmıştı. Kanser teşhisi ile birlikte steril ortamda yaşamayı tercih eden Küçük İskender bu nedenle de sosyal alanlarda görünmüyordu. 

Ancak geçtiğimiz günlerde dostlarıyla bir araya geldi. 54 yaşındaki Küçük İskender, şarkıcı ve şair Can Bonomo, Can Bonomo’nun oyuncu eşi Öykü Karayel ve yazar Yekta Kopan ile birlikteydi. 

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Can Bonomo (@canbonomo)’in paylaştığı bir gönderi ()

Can Bonomo, günün anısına bir fotoğrafı Instagram hesabından paylaştı. Paylaşımını ‘Ölmeme günü’ ifadesi ile yaptı. 

Can Bonomo’nun ‘Ölmeme günü” notuyla paylaştığı fotoğraf karesine yorum yağdı. 

Küçük İskender en son “İkinci Waliz” adlı şiir-metin-günlük kitabıyla okurla buluşmuştu. Şiir, roman, deneme, günlük gibi pek çok edebi türde eserler veren, ilk filmi “Ağır Roman” ile oyunculuğa da adım atan küçük İskender 2000 yılında Orhon Murat Arıburnu, 2006 yılında Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü’nü kazandı. 2014’te Erdal Öz Edebiyat Ödülü’nü, 2017’de Necatigil Şiir Ödülü’nü almıştı.

Küçük İskender şiirlerinden birini okuyor, izleyebilirsiniz.

 

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.