Michelle Obama kitabı on milyon sattı

28.03.2019
A+
A-

ABD’nin eski ‘first lady’si Michelle Obama’nın yazdığı Becoming adlı kitap dünya çapında 10 milyon satış rakamına ulaştı.

Michelle Obama kitabı on milyon sattı

Michelle Obama kitabı on milyon sattı. ABD’nin eski başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama, 5 ay önce Becoming (Olmak) adlı kitabını okurlarla buluştu. Geçen süre içinde kitabın dünya çapında 10 milyon satış rakamına ulaştığı açıklandı. 

Kitap, Penguin Random House Yayınevi tarafından basıldı. Alman medya şirketi Bertelsmann, Penguin Random House Yayınevi’nin hisselerinin yüzde 75’ine sahip bulunuyor. Bertelsmann’ın üst düzey yöneticisi Thomas Rabe, Michelle Obama’nın kitabının gelmiş geçmiş en çok satan anı kitabı olacağını öne sürdü. 

Penguin Random House Yayınevi, kitap için Obama çiftiyle 2017 yılında 60 milyon dolarlık anlaşma imzalamıştı. Anlaşmaya göre Michelle Obama’nın kitabı çıktı. Şimdi gözler Barack Obama’da. Onun da yazacağı kitap merakla bekleniyor. 

Michelle Obama kitabında neler anlattı

Michelle Obama kitabında neler anlattı? Michelle Obama’nın kitabında kişisel hayatına dair ilgi çekici detaylar var. Evliliğinde ve iki çocuğuna hamile kaldığı dönemde yaşadığı sıkıntılar bunlardan biri.

ABD’nin eski ‘first lady’si Michelle Obama, çocuk düşürdüğünü ve kızları Malia ile Sasha’ya tüp bebek yöntemiyle sahip olduğunu da okurlarıyla paylaştı. 

Kitap 426 sayfa. Kamuoyunun ilk kez kitaptan öğrendiği bilgilerden biri de Obama’ların bir dönem çift terapisine gitmiş oldukları.

Kitap her yaşa ve her cinsiyete hitap ettiği için övülüyor.

Michelle Obama, kitapta ayrıca eşinin, ABD’de doğmadığı iddiasına destek verdiği için halefi Donald Trump’ı “asla affetmeyeceğini” söyledi.

Obama, “Ya akli dengesi yerinde olmayan birisi eline silah alıp Washington’a gelseydi? Ya böyle birisi kızlarımızın peşine düşseydi? Yüksek sesli ve pervasız imalarıyla Donald Trump, ailemin güvenliğini riske attı. Ve bundan dolayı onu asla affetmeyeceğim” dedi.

ETİKETLER: ,
Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM