Küçük İskender vefat etti cenazesi ne zaman

Ünlü şair Küçük İskender uzun süredir mücadele ettiği kansere yenik düştü. Ardında güzel sözler ve birbirinden etkili binlerce şiir bıraktı.

Küçük İskender vefat etti cenazesi ne zaman

Küçük İskender vefat etti. Şiir dünyamızın usta ismi Küçük İskender hayata veda etti.

Ünlü şair Küçük İskender, uzun süredir kanser tedavisi görüyordu. Bodrum’da annesi ile birlikte yaşayan ve hastalığından dolayı steril bir hayatta yaşamaya çalışan Küçük İskender vefat etti.

Küçük İskender’in cenazesi Ortaköy’deki Mecidiye Camii’nden son yolculuğa uğurlanacak.

Küçük İskender’in cenazesi 4 Temmuz Perşembe günü Ortaköy Mecidiye Camii’nden öğlen namazında kaldırılacak.

Küçük İskender kanser tedavisi görüyordu. Uzun süredir Bodrum’daki evinde yaşıyordu.

Hastalığını atlatıp şifa bulmaya çalışan ünlü şair Küçük İskender sosyal hayatta da sık görülmüyordu. Steril ortamda yaşaması gerekiyordu. Tüm mücadelesine rağmen Küçük İskender hayatını kaybetti, kansere yenik düştü.

54 yaşında hayata veda eden Küçük İskender, ardında binlerce şiir ve güzel söz bıraktı.

Küçük İskender en son “İkinci Waliz” adlı şiir-metin-günlük kitabıyla okurla buluşmuştu. Şiir, roman, deneme, günlük gibi pek çok edebi türde eserler veren, ilk filmi “Ağır Roman” ile oyunculuğa da adım atan küçük İskender 2000 yılında Orhon Murat Arıburnu, 2006 yılında Melih Cevdet Anday Şiir Ödülü’nü kazandı. 2014’te Erdal Öz Edebiyat Ödülü’nü, 2017’de Necatigil Şiir Ödülü’nü almıştı.

ETİKETLER:
Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.