Küçükçekmece Mavi Düş Kitap Kulübü ile okuma buluşmaları

Küçükçekmece Belediyesi kitap tutkunlarını bir araya getirmek için örnek bir projeyi hayata geçiriyor. “Mavi Düş Kitap Kulübü” çatısı altında her ayın ilk cumartesi günü kitap okuma buluşmaları düzenlenecek.

Küçükçekmece Mavi Düş Kitap Kulübü ile okuma buluşmaları

Küçükçekmece Mavi Düş Kitap Kulübü ile okuma buluşmaları başlıyor. Küçükçekmece Belediyesi, kitap okuma kültürünü yaygınlaştırma ve okuma tutkunlarını bir araya getirmek için örnek bir girişim başlattı.

‘Mavi Düş Kitap Kulübü’ buluşmaları 8 Şubat’ta başlıyor. Katılımın ücretsiz olduğu kitap kulübü, her ayın ilk cumartesi günü edebiyat tutkunlarını Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya getirecek.

Okumayı seven yetişkinlerin farklı fikirler ışığında buluşmalarını amaçlayan Mavi Düş Kitap Kulübü, bir moderatör eşliğinde, 15’er kişilik gruplarla düzenlenecek.

Tüm kitapseverler davetli

Kitapseverleri kitap kulübüne davet eden Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi, “Toplumun dönüşebilmesi için okuma oranının artması gerektiğine inanıyorum. Kitap sevgisini, okuma alışkanlığını ve nitelikli okur sayısını artırmaya yönelik olarak ‘Mavi Düş Kitap Kulübü’nü hayata geçiriyoruz. Uygar bir toplum ve aydınlık bir gelecek için daha fazla kitap okumalı ve daha fazla düşünce üretmeliyiz. Bu kapsamda çok yakında Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde 7 bin kitaplık bir kütüphaneyi de hizmete açacağız” diye konuştu.

8 Şubat’ta başlıyor

‘Mavi Düş Kitap Kulübü’ her ayın ilk cumartesi günü saat 19.00’da, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde toplanacak. Kulüpte, her ay bir önceki oturum öncesi belirlenecek bir kitabın okunmasının ardından kitapseverler, çay ve kahvelerini yudumlayarak kitap hakkında eleştiri, yorum ve değerlendirmelerde bulunacak.

Farklı yaş ve meslek gruplarından pek çok kişiyi buluşturacak olan kitap kulübüne katılmak isteyenler kayıtlarını, Cennet Kültür ve Sanat Merkezi ile 444 4 360/8030 nolu telefondan gerçekleştirebilirler.

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.