Anna Tifu kemanıyla Türkiye’de

10.02.2020
A+
A-

Neslinin önde gelen keman sanatçısı Anna Tifu, Tekfen Filarmoni ile sahnede olacak. Türkiye’de dört şehirde konser verecek olan İtalyan sanatçı, Şubat ayı içinde müzikseverlerle buluşacak.

Anna Tifu kemanıyla Türkiye’de müzikseverlerin karşısında olacak. İtalyan kemancı Anna Tifu, Tekfen Filarmoni ile Şubat ayında Türkiye’de konser verecek.

Uluslararası ödüllerin sahibi İtalyan kemancı Anna Tifu, Tekfen Filarmoni’nin konuğu olacak. Neslinin önde gelen kemancılarından olan Anna Tifu konserlerinde şef Aziz Shokhakimov orkestrayı yönetecek.

Konserler 25, 26, 27 ve 28 Şubat tarihlerinde Bursa, Eskişehir, Ankara ve İstanbul’da gerçekleşecek.

Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni, 2020’yi genç ve yetenekli kemancı Anna Tifu ile karşılıyor.

İtalyan sanatçı Anna Tifu konserlerinde Ernest Chausson’un Poème, Op. 25 ve Maurice Ravel’in Tzigane’ini seslendirecek. Programda aynı zamanda Johannes Brahms’ın Do minör 1 no’lu Senfonisi ve Emmanuel Chabrier’nin Espaňa adlı eseri de müzikseverlerle buluşacak.

Sanatçının kemanı 1716 yılı Antonio Stradivari yapımı.

Tekfen Filarmoni’nin 2020 yılı ilk temsilleri; 25 Şubat’ta Bursa AKKM’de, 26 Şubat’ta Eskişehir AKSKM’de, 27 Şubat’ta Ankara CSO Konser Salonu’nda ve 28 Şubat’ta İstanbul Lütfi Kırdar’da gerçekleşecek. Biletler Biletix ve Biletinial’da satışa sunulacak.

Serdar Tunatürk
Serdar Tunatürk
Cağaloğlu’nda yayınevlerinin arasında büyüdü. Eski kitap, imzalı kitap koleksiyoneri. Osmanlıca eserler üzerinde araştırmalar yapıyor. Türk tarihi alanında okumalar yaparak ve paylaşımlarda bulunuyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.