Kürk Mantolu Madonna’da oyuncu değişimi

26.09.2018
A+
A-

Tiyatro oyunu olarak bu sezon ikinci yılına giren Kürk Mantolu Madonna’da oyuncu değişimi yaşandı. Raif Efendi rolünü geçtiğimiz sezon Menderes Samancılar oynamıştı. Bu sezon ise Engin Alkan canlandıracak.

Kürk Mantolu Madonna’da oyuncu değişimi yapıldı. Sabahattin Ali’nin unutulmaz eseri Kürk Mantolu Madonna’nın tiyatro serüveninde Raif Efendi rolünü bu sezon Engin Alkan oynayacak. Engin Alkan aynı zamanda oyunun da yönetmeni.

Uniq İstanbul sahnesinde sahnelenen olan oyunda geçen sezon Raif Efendi rolünü Menderes Samancılar oynamıştı. Oyunun ikinci sezonunda, Raif Efendi’yi Engin Alkan canlandıracak. Kürk Mantolu Madonna’da oyuncu değişimi nedenleri ile ilgili bir açıklama yapılmadı. 

Kürk Mantolu Madonna’yı sahneye uyarlayan ve yöneten Engin Alkan, bu sezon izleyicinin de karşısında olacak. Oyunun başrollerini Tuba Ünsal, Alper Saldıran, Sercan Badur, Lila Gürmen, Sacide Taşaner paylaşıyor. Kayhan Yıldızoğlu da konuk oyuncu olarak yer alıyor.

Yazılmasının üzerinden yetmiş yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, en çok okunanlar listesinden adı eksilmeyen, Türkiye okurunun başucu kitabı Kürk Mantolu Madonna; geçtiğimiz sezon Türkiye’de ilk defa tiyatro oyunu olarak seyirci karşısına çıktı.

Maria Puder Tuba Ünsal

Bu sezonun ilk oyunu 26 Eylül Çarşamba günü sergilenecek. Uniq İstanbul sahnesinde seyirciyle buluşan oyunda Maria Puder rolünü Tuba Ünsal oynuyor. Tuba Ünsal geçtiğimiz sezon da Maria Puder olarak seyircinin karşısındaydı. Tuba Ünsal, aynı zamanda oyunun yapımcısı…

Kürk Mantolu Madonna’nın konusu

Anadolu’nun işgali sırasında babası tarafından müttefik Almanya’ya gönderilen Raif’in, ressam Maria Puder’le Berlin’de yaşadığı baş döndürücü aşkın hikayesini anlatıyor. Bir yandan benliğimizin en karanlık noktalarına ışık tutarken, bir yandan da ruhumuzun onu tamamlayan bir başka ruhla karşılaştığında nasıl tutkuyla bağlandığını, en sıradan insan yaşamının bile nasıl derin bir anlama bürünebildiğini gözler önüne seriyor.

Engin Alkan

Oyuncular ve sahneleyenler 

Yazan: Sabahattin Ali
Uyarlayan ve Yöneten: Engin Alkan
Yapımcı: Tuba Ünsal, Nisan Ceren Göknel
Oyuncular: Tuba Ünsal Menderes, Samancılar Alper, Saldıran Sercan, Badur,Lila Gürmen, Sacide Taşaner, Emrah Altıntoprak, Özge Özel, Basil Abdunnur, Oya Kaptanoğlu ve Kayhan Yıldızoğlu
Dekor ve Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: Beymen Collection”Veda” şarkı, Söz ve Müzik: Sezen Aksu
Dramaturg: Sinem Özlek
Müzik: Aytuğ Yargıç

 

Video Tasarım: Fatih Yılmaz, Timur Sezgin
Maria Puder Otoportre: Ahmet Güneştekin
Maria Puder’in Şarkısı, Söz: Engin Alkan, Müzik: Schubert “Serenade”

Dekor Uygulama: Muhtar Pattabanoğlu
Prodüksiyon Sorumlusu: Özge Özel, Gamze Akyıl
Reji Asistanı: Oya Kaptanoğlu, Evrim Zeybek
Işık Operatörü: Melis Karaman
Ses Operatörü: Hakan Atmaca
Sahne Amiri: Turan Tayar, Emrah Altıntoprak
Teknik Ekip: Murat Kara, Gökdağ Yalçın, Sinan Eskin
Kulis Sorumlusu: İrem Avcı, Burçay Bal
Kuaför: Mustafa Geçgel
Makyaj: Neriman Eröz

 

Editör: Serdar Tunatürk

Yavuz Rençberler
Yavuz Rençberler
724kultursanat.com ‘un kurucusu. Gazeteci, televizyon programcısı, iletişim danışmanı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV mezunu. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ödülü sahibi. Mesleğinin verdiği refleks ve pratiklikle kültür sanat alanında olanları değerlendirmeye paylaşmaya çalışıyor. İçinde insan olmayan kitaba, içinde kitap olmayan insana inanmıyor. İnsanın yazılmamış sayfalarının yazılanlardan daha çok olduğuna inanıyor. İletişim: yavuz@724kultursanat.com
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.