Kuru Otlar Üstüne ne zaman sinemada vizyona girecek

Prömiyerini 76. Cannes Film Festivalinde yapan Kuru Otlar Üstüne filminin Türkiye’deki ilk gösterimi de belli oldu.

Kuru Otlar Üstüne ne zaman sinemada vizyona girecek? Sorunun cevabı belli oldu. Ödüllü yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Kuru Otlar Üstüne sinemaseverler tarafından merakla beklenen yapımlar arasında. 

Prömiyerini 76. Cannes Film Festivalinde yapan Kuru Otlar Üstüne filminin vizyon tarihi belli oldu. 

Kuru Otlar Üstüne 76. Cannes Film Festivali’nde bol alkış alarak finalde yarışmıştı. Film ödül alamasa da Merve Dizdar rolüyle  ‘en iyi oyuncu’ ödülünü kazanmıştı.

Nuri Bilge Ceylan’ın yönetmenliğini yaptığı Kuru Otlar Üstüne filminin Türkiye’deki vizyon tarihi belli oldu.

Kuru Otlar Üstüne  30. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde seyirciyle buluşacak. 

Nuri Bilge Ceylan’ın prömiyerini Cannes Film Festivali’nde yapan yeni filmi ‘Kuru Otlar Üstüne’ 29 Eylül’de Türkiye’de vizyona girecek.

Oyuncu kadrosunda Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar, Musab Ekici ve Ece Bağcı’nın yer aldığı film, küçük bir köydeki zorunlu hizmetinin son yılında umutla İstanbul’a atanmayı bekleyen, ancak iki kız öğrencisi tarafından tacizle suçlanınca hayatı altüst olan resim öğretmeni Samet’in hikayesi:

“Samet, beklediği atama gelmeyince, saplanıp kaldığı bu kasvetli hayattan kaçma umudunu hepten yitirir. Ancak kendisi gibi öğretmen olan Nuray ile karşılaşması, karanlık düşüncelerinden ve endişelerinden kurtulmasını önünü açacak bir perspektif kazanmasını sağlıyor.”

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.