Kutsal Topaloğlu Aydınlanma Yolunda kitabı ile okurlarla buluşuyor

Kutsal Topaloğlu, tarihin içinden gerçek öyküye dayanan macerayı okurlarına Aydınlanma Yolunda adlı romanıyla sunuyor.

Kutsal Topaloğlu Aydınlanma Yolunda romanı ile okurlarla buluşuyor. Kutsal Topaloğlu’nun Aydınlanma Yolu adlı romanı Bilgi Yayınevi etiketiyle raflarda yerini aldı. 

Kutsal Topaloğlu’nun önceki romanı Tanrı’nın Temsilcileri de aynı yayınevi tarafından basılmıştı.

Kutsal Topaloğlu, yeni romanında dünyanın ilk İncil’ini bulma hikayesini okurlara maceralı bir yolculuğa çıkararak sunuyor.

Aydınlanma Romanı, Sinoplu Marcion’un yazdığı ve dünyanın ilk incili olarak bilinen Marcion İncili üzerine kurulu bir macera. 

Aydınlanma Yolu romanının konusu

Aydınlanma Yolu romanının konusu şöyle:

MİT, Gladyo, tarihi eser kaçakçıları ve Vatikan, ortaya çıktığında Hristiyanlık inancını temelden sarsacak olan ve kilise tarafından yasaklanan bu el yazması tarihi incilin peşindedir. Ailesi ve toplum tarafından dayatılan dogmaların içinde yıllardır tutarsız bir şekilde yaşamak zorunda kalmış hassas bir insan olan Niko, dedesinin izini sürerken yolu Sinoplu Marcion’un el yazması inciliyle kesişir ve ölüm pahasına girdiği tehlikeli arayış İstanbul sokaklarından Kapadokya’nın yeraltı şehirlerine uzanan soluk soluğa bir maceraya dönüşür. Bu yolculuk aynı zamanda Niko’nun kendi “ben”ini bulacağı bir aydınlanma yolculuğudur.

Kitabın arka kapağından

Ailesi ve toplum tarafından dayatılan dogmaların içinde yıllarca tutarsız bir şekilde yaşamak zorunda kalan hassas bir insanın, büyük bedeller ödemeyi göze alarak çıktığı aydınlanma yolunda dürüstçe ve cesurca ilerleyerek hem kendi ‘ben’ini hem de dünyanın ilk İncilini bulma hikayesi…

Mitoloji, Şamanizm, dinler tarihi, Hristiyanlığın Anadolu’daki kökenleri, dinlerin egemenlerin çıkarlarına göre dizayn edilmesi gibi konuların sürükleyici bir polisiye macera kurgusuyla işlendiği sıra dışı bir roman.

Kenan Kaldan
Kenan Kaldan
Ortaokul yıllarında gazete bayisinde çalışırken çok fazla çizgi roman ve gazete okuduğu için işten atılmış. Çizgili kağıt sevmeyenlerden. Birikmiş notlarını, günlüklerini kitaplaştıracağı günü heyecanla bekliyor.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.