Kuzgun dizisinde kim kimdir? Kuzgun dizisi birinci bölümün konusu

13.02.2019
A+
A-

Star TV’de Kuzgun dizisi başladı. Kuzgun dizisinin birinci bölümünün konusu ve Kuzgun dizisinin oyuncuları kimler? Bu konu hakkında aşağıdaki yazıyı okuyabilirsiniz.

Kuzgun dizisinde kim kimdir? Kuzgun dizisi birinci bölümün konusu hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım. Star TV’de bu akşam yeni dizi Kuzgun başlıyor. Günlerdir ekranda tanıtımı dönen Kuzgun dizisinin ilk bölümü bu akşam (13 Şubat 2019) yayınlanacak.

Dizinin başrollerinde Barış Arduç ve Burcu Biricik var. Kuzgun’un yapımcılığını Kerem Çatay ve Pelin Diştaş üstleniyor. Dizinin yönetmeni Bahadır İnce. Senaryosu Uluslararası Emmy Ödüllü ‘Kara Sevda’ dizisini de yazan Burcu Görgün Toptaş ve Özlem Yılmaz.

Kuzgun dizisinin oyuncu kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Barış Arduç, Burcu Biricik, Settar Tanrıöğen, Hatice Aslan, Levent Ülgen, Caner Şahin, Ahsen Eroğlu, Aytek Şayan, İpek Erdem, Derya Beşerler, Erdal Küçükkömürcü

Başroldeki Barış Arduç ‘Kuzgun’, Burcu Biricik ise ‘Dila’ karakterlerini canlandırıyor.

Kuzgun 1. Bölüm konusu

Kuzgun dizisi dillere destan bir aşk hikayesini içinde barındırıyor. Hesaplaşma ve intikam duygularının öne çıktığı Kuzgun dizisinin birinci bölüm konusu şöyle:

İki kıdemli polis olan Yusuf ve Rıfat aynı zamanda eski dosttur. Şeref Dağıstanlı adlı uyuşturucu baronuna yönelik büyük bir operasyonu gerçekleştirirler.

Yakalanan baron Şeref, Yusuf ve Rıfat’a yüklü miktarda rüşvet ve yanı sıra imtiyaz önererek kurtulmaya çalışır. Yusuf teklifi sert bir şekilde reddeder. Rıfat ise Yusuf’la aynı düşüncede değildir ama bunu dillendirmez.

Yusuf, operasyondan çok kısa bir süre sonra kendisine kurulan kumpasla tutuklanır ve meslekten men edilir. Ona pusu kuran ise can dostum dediği Rıfat’tır.

Yusuf’un cezaevine girer. Karısı Meryem ve üç çocuğu ortada kalır. Onlar hayatlarının en acı ve en trajik sınavıyla karşı karşıyadır.

Bu sınavda en büyük bedeli ise Kuzgun ödeyecektir. Kuzgun ailesinden ve evinden uzakta yirmi yıl esaret, acı, öfke ve mücadele ile yaşar. Kuzgun’un sır gibi kayboluşu, Dila’yı derinden etkiler. Dila sadece en yakın arkadaşını değil, çocukluk aşkını da kaybetmiştir.

Kuzgun- Baruş Arduç

Kuzgun – Barış Arduç

Henüz sekiz yaşındayken sokaklarla tanışmış ve dünyanın sert, karanlık yüzünü görmüştür. Sokakta hayatta kalmayı kendince öğrenmiştir. Ama bu uğurda naifliğini, kalbini ve duygularını derinlere gömen bir adam olmuştur. Kuzgun, Dila ile karşılaştığında intikam ve yükselme yolculuğu da başlayacaktır. Ancak Kuzgun’un yıllardır görmediği ailesi ve Dila’nın kendisine hatırlatacağı kalbi, planlarında ve geleceğinde değişimler yaratacaktır.

Dila – Burcu Biricik

Kuzgun dizisinde Dila – Burcu Biricik

Çocukken Kuzgun’u kaybolması ve birkaç yıl sonrasında da annesini kaybetmesi Dila’nın en büyük travması, olmuştur. Annesinin ölümünden hemen sonra babası Rıfat, okuması ve yeni bir başlangıç yapması için Dila’yı Londra’ya gönderir. Yıllarca yurt dışında yaşadıktan sonra İstanbul’a dönüp, kendi hukuk bürosunu kurmuştur. Kuzgun’un hayatına girmesiyle birlikte Dila’nın pişmanlıkları, vicdan azapları ve bildiği doğrular değişecek; Kuzgun’un varlığıyla önünde farklı ve bir o kadar da tehlikeli bir dönem açılacaktır.

Derviş – Settar Tanrıöğen

Kuzgun dizisinde Derviş – Settar Tanrıöğen

Giyimi, kuşamıyla, tavrı tarzıyla büyülü bir adamdır. Hikayeden bol bir şey yoktur ceplerinde. Başı sıkışan yanına koşar. Ama o kapı, açılacağı insanı çok iyi bilir. Derviş, “sokakların kulağı’dır” Kuzgun’un “Derviş’i” olacaktır.

Meryem – Hatice Aslan

Kuzgun dizisinde Meryem – Hatice Aslan

Oğlu Kuzgun’u kaybetmesi, Meryem’in en büyük acısıdır, içgüdüsel olarak Kuzgun’un yaşadığını hep hissetmiş, bir gün geri dönmesini beklemiştir. Bahçe ışığını hep açık bırakır, sebebi Kuzgun’un geri döndüğünde yıllardır beklendiğini anlaması içindir. En büyük korkusu, Kumru ve Kartal’a da zarar gelmesi ihtimalidir. Kuzgun geri döndüğünde, sabırla sebatla kendini oğluna affettirmeye çalışacak, bu konuda yıldırılamaz bir enerjisi olacaktır.

Rıfat – Levent Ülgen

Kuzgun dizisinde Rıfat – Levent Ülgen

Eski polis. Bir uyuşturucu tüccarına yaptıkları bir operasyonda, aldığı rüşvet ve sonrasındaki ortaklığıyla zenginleşmiş, sınıf atlamıştır. Görünen dünyada yönettiği legal bir lojistik şirketi var. Ama bu yıllar boyunca karanlık dünyanın da artık köşe başı adamlarından biri haline gelmiştir. Kızı Dila, en büyük zaafı ve özlemi, ailesi en önemli değeri. Kuzgun geri döndüğünde Kuzgun’la ilişkisi, Rıfat’ın yaşamla olan kontratını sonsuza kadar değiştirecektir.

Ali – Aytek Şayan

Kuzgun dizisinde Ali – Aytek Şayan

Rıfat’tan bir türlü hesapsız baba sevgisini görememiş bir adam. Babasının beklentilerini karşılayamadığını, ona yeterli bir evlat olamadığını düşünen ve bu yüzden de kendisini değersiz hisseden Ali hep kendini ispat peşinde. Ali, Seda ile evlidir ve beş yaşında Defne isimli bir kızı vardı.

Kartal – Caner Şahin

Kuzgun dizisinde Kartal – Caner Şahin

Babasını ve abisi Kuzgun’u kaybettikten sonra, ailede kalan tek erkek olarak, sorumluluk duygusu çok küçük yaşta gelişmiştir. Tüm acılarına, geçmişlerindeki haksızlıklara karşı duyduğu öfkeye rağmen, önüne bakmaya, intikamdan uzak durmaya çalışmış; evine götüreceği ekmeğin peşine düşmüştür. Annesinin başını yere eğmemek onun en önemli amaçlarından biridir. Annesi ve kız kardeşi Kumru için canını bile verir.

Kumru – Ahsen Eroğlu

Kuzgun dizisinde Kumru – Ahsen Eroğlu

Kuzgun’un en küçük kardeşi Kumru, gazetecidir. Hayatını adalet, doğruluk ve dürüstlük üstüne inşa etmiştir. Babasının bir iftira sonucunda hapiste hayatını kaybetmesi ve Kuzgun’un kayboluşu, geçmişindeki acılar, Kumru’yu haksızlıklara karşı daha hassas, boyun eğmeyen ve mücadeleci biri haline getirmiştir. Ailesinin felaketine sebep olanlarla hesabı kapanmamıştır.

Şeref – Erdal Küçükkömürcü

Kuzgun dizisinde Şeref – Erdal Küçükkömürcü

Ege kökenli, itibarlı bir aileden gelmektedir. Türkiye’nin en zenginlerindendir. Servetini, yasal işlerinden ziyade, 90’lardan beri sürdürdüğü karanlık işlere, uyuşturucu ve silah ticaretine borçludur. Kız kardeşi Şermin’e sadece abi değil, baba da olmuştur. Oğlu Bora veliahtıdır.

Şermin – İpek Erdem

Kuzgun dizisinde Şermin – İpek Erdem

Şeref’in biricik kız kardeşi, Rıfat’ın ikinci eşi. Bu evlilikten Naz isimli bir kızları var. Şermin, varlıklı bir ailenin içinde doğmuş sonrasında da abisinin gücünün etkisiyle büyümüştür. Abisi Şeref’in karanlık dünyasının, kirli parasının kaynağını bilmektedir. Rıfat’ın ilk evliliğinden olma çocukları Dila ve Ali’ye bir üvey anne olmaktan hep kaçınmıştır. Onların ablaları, ne zaman isterlerse sığınabilecekleri sırdaşları olmak istemiştir. Ailesindeki dengeyi, günlük rutin ve huzuru her şeyin önünde tutar.

Seda – Derya Beşerler

Kuzgun dizisinde Seda – Derya Beşerler 

Moda tasarımcısı; Dila’nın abisi Ali’in eşidir. Ali’ye ilk görüşte aşık olan Seda, evliliğine ve ailesine bağlı bir kadındır. Kızları Defne doğduktan sonra mesleğini ikinci plana atmıştır. Ali’nin kendisine azalan ilgisi ve sevgisine rağmen evliliğini ayakta tutmaya; Ali’nin tüm beklentilerine karşılık verip, ona yetmeye çalışmaktadır.

Cem Cengiz Yarar
Cem Cengiz Yarar
Dededen kalma 1500 kitaplı evde doğduktan sonra, yolunu haliyle bulması kolay olmuş. Kitapların izinde, sinema, resim, tiyatro alanında yazılar yazıyor. Senaryo çalışmaları bulunuyor. En çok sevdiği şey buradan okurlarla paylaşımda bulunmak.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.